Bună ziua, am și eu nevoie de un sfat

23-08-2017
Mariusgalati
Nu este medic/terapeut
Mariusgalati
Bună ziua. Am și eu nevoie de un sfat. Eu și prietena mea avem o relație de 4 luni. Eu am 24 de ani iar ea 42.a rămas însărcinată de prima data când am făcut dragoste. De aproximativ 1 luna noi ne vedem odată pe săptămână. Aseară neam văzut după 9 zile. Când am ajuns la ea nici măcar nu ma luat în brate, nu ma pupat nimic. Ma tine la distanta.. Care ar fi problema, adevărul? Ajutați-mă cu o părere va rog
5 comentarii
0
23-08-2017, ora 15:26
Psiholog Neacsu Virginia
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Neacsu Virginia
Buna ziua, am sa va irosesc putin timp cu o parere banala si o intrebare: 1)Consider ca ar fi util sa o intrebati pe ea.2) Ce anume va impiedica sa o faceti?
1
23-08-2017, ora 15:54
Mariusgalati
Nu este medic/terapeut
Mariusgalati
Răspunsul pe care mi-l da este : din cauza sarcinii sunt asa. Nici eu nu ma înțeleg uneori, dapai altul.. Dar cum este posibil să-ți ții bărbatul la distanta? Tatăl copilului tău?
0
23-08-2017, ora 19:43
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Femeile cand sunt insarcinate si la o anumita varsta trec prin anumite transformari emotionale. Trebuie sa fiti mai ingaduitor cu ea.
1
24-08-2017, ora 09:38
ramona08
Nu este medic/terapeut
ramona08
confirm, sunt insarcinata si mai mult ca sigur sunt grijile ei legate de sarcina, probabil nesiguranta relatiei voastre, incearca sa lasi de la tine o perioada nu o acuza, doar discuta cu ea si asigura.te ca psihicul ei este linistit, da.i siguranta si incredere.
0
24-08-2017, ora 14:05
Mariusgalati
Nu este medic/terapeut
Mariusgalati
Sau poate ca nu este copilul meu și nu știe cum să-mi zică si de asta ma tine la distanta și se comporta cu mine de parca a-și fi un strain ca sa ma facă pe mine sa renunț
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul