cefalexin in sarcina

08-05-2016
user 12
Nu este medic/terapeut
user 12
Buna ziua ! As avea si eu o intrebare, de cateva zile am aflat ca sunt insarcinata am fost la dr si a zis ca am o infectie urinara la care a zis sa iau cefalexin. Doar ca in tara la noi nici un dr nu iti da antibiotic si chiar nu stiu ce sa fac, daca este bine sa il iau sau nu am uitat sa zic ca am decat trei sapt abea am aflat. Si acum dupa cateva zile am o secretie maronie care ma sperie f tare. Va rog ajutatima cu un sfat. Medici din marea britanie.iti dau antibiotic si paracetamol. Va multumesc ! Va astept cu un sfat
3 comentarii
0
11-05-2016, ora 17:32
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Cefalexinul este contraindicat in primul trimestru in principiu; insa este bine sa va adresati medicului care va urmareste sarcina.
0
17-05-2016, ora 18:04
user 12
Nu este medic/terapeut
user 12
Buna ziua pana la urma am avut sarcina ectopic! Au scos partea dreapta de tube doar ca acum am o intrebare din nou! Dr au zis ca dupa doua sapt sa fac test de sarcina si daca iese pozitiv sa ma duc inapoi la spital! La ecograf au zis ca nu se vede nimic in uter este sarcina in tub find extrauterina! Operatia am avut-o vineri seara de urgenta azi find marti am facut un test de sarcina iese la fel doua liniute! Este posibil sa mai fiu si insarcinata? Va rog ajutatima cu un rasp! Aici si asistenta ieri a zis ca este posibil sa pot fi si insarcinata nu conteaza ca am avut sarcina ectopic! Va multumesc ! Astept rasp voastre !
0
30-05-2016, ora 23:35
Dr. Cosmina Brummer
Obstetrica-ginecologie, Rm.Valcea
Dr. Cosmina Brummer
Faceti dozarea de beta-HCG din sange. Se va repeta si ecografia endovaginala.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul