Bună ziua! Am presupun eu o rinită vasomotorie sau hipertrofică cronică.

09-12-2017
Cristi Butaru
Nu este medic/terapeut
Cristi Butaru
Am fost operat de două ori în ultimele 4 luni de zile odată la Craiova și a doua oară la București. Prima operație a fost de deviație de sept nazal Iar cea dea doua a fost de Rinită prin laser niciuna fără rezultat notabil carnetele inflamanduse imediat după operație.
Simptomatologia mea este în felul următor:
Nas înfundat predominat pe partea stângă și uscat fără miros cu secreți în gât pe care nu le pot sufla durerea cornetelor mai ales celor superioare și o senzație de presiune la nivelul frunți, ochii m-i sunt roși îmi lăcrimează și am o senzație de neclaritate în vedere plus de asta mi se înfundă și o ureche și am o senzație de usturime la nivelul nasului și de sufocare în anumite părți ale zilei. Vreu să vă spun că am fost la numeroși medici ORL la medici neurologi la densității și toți mi-au spus că este problemă de orl am fost și la alergolog și nu am niciun fel de alergie mi-am făcut tote testele de alergie și am fost și la oftalmolog. Vreu să vă spun că este din cauza cornetelor nazale care se inflamează deoarece la aerosoli pur și simplu cu apă de mare și ser fiziologic și la antiinflamatoare ( Algocalmin, Ketonal, paracetamol ) dau înapoi și încep să respir cum trebuie și mi se formează mucus și pur și simplu îmi revin câteva ore după revine aceiași senzație. ( Menționez că cu am făcut operație cu radio frecventă ) reducerea cornetelor a fost cu laser dar degeaba am aceiași simptomatologie tot am nasul înfundat cu secreți în gât ureche înfundată ochii roși și care lăcrimează și nu mai am miros și strănut în fiecare dimineața.Plus că am făcut analize și au ieșit perfecte plus un RMN, 4 CT. In plus nu am sinuzită absolut deloc.Vă rog frumos ce este de făcut. Mulțumesc din suflet
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: