Buna ziua, Ma numesc dragos si am o intrebare daca imi poate raspunde cineva.

14-10-2014
Dragos989
Nu este medic/terapeut
Dragos989
Am avut de curand o cadere de potasiu (k) si internat 24 de ore unde am facut 2 perfuzii si toate analizele posibe.
Doctorii au zis ca ei cred ca nu o sa mai am probleme si ca lipsa de potasiu din organismul meu a fost din cauza genetica ( in familia mea nu sufera nimeni de lipsa de potasiu dar am zis ca poate a sarit o generatie sau doua, cine stie),
Dar doctorii au zis ca ei sunt ingrijorati de altceva.
Si anume bataile inimii.
Le-am zis ca stiu ca am metabolism accelerat dar ei au zis ce e mult mai accelerat.
In stare de relax am 120 de batai pe minut.
M au intrebat daca transpir mult si le am zis ca e ciudat ca eu nu transpir deloc.
In fine dupa ce am plecat de la spital am inceput sa simt tot ce au zis doctorii: am inceput sa transpir stand in pat
Am inceput sa obosesc facand lucruri banale cand eu am practicat cateva sporturi peste nivel de amator ( gen baschet 4 ani, footbal 5 ani, sala de forta 3 ani). De vreo 2-3 ani nu am mai practicat nimic. In ultimul an am lucrat im medie 16-19 ore pe zi, si de dormit 2- 3 ore pe noapte, in cazurile fericit 4 ore
Datorita programului de munca am devenit dependent de tot ce contine cafea cu zahar, si foarte rar cand simteam ca nu mai pot cate un energizant doua.
In concluzie intrebarea mea este ce se intampla fost si ce as putea sa fac sa remediez problema.
Va multumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.