cand fac sex mă termin foarte repede

31-01-2016
Bibi22
Nu este medic/terapeut
Bibi22
Bună mă numesc alina miam început viaţă sexuală la 15 ani ( ştiu foarte devreme) şi can fac sex mă termin foarte repede adică înjur de 5 10 min nu ştiu dacă e din cauza greutati am 42kg iubitul meu asi doreşte mai mult timp sar eu nu mai pot...
Apropo ţin să menţionez ca nu pentru mine nu este o plăcere să mă termin cum ar trebui să fie ce din contra mă simnt aiurea adică tremur mă ia frigul nu ştiu dacă e ceva legat de vrâstă sau greutate sau mai rău de sănătate.
Va mulţumesc pentru timpul acordat şi dacă ăţi pute să ami răspundeţi as fi foarte recunoscătoare
2 comentarii
0
31-01-2016, ora 17:25
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Starile pe care le ai sunt foarte strans legate de faptul ca ai facut sex dar corpul (si mintea ta) nu erau pregatite pentru asta. Exemplu: ceea ce tu numesti tremur sau frig este de fapt o stare de excitatie, pe care insa corpul tau o interpreteaza gresit. Lucrurile se vor schimba cu timpul, atunci cand maturizarea sexuala va ajunge din urma sexul. Incearca sa ai rabdare si sa vorbesti cu prietenul tau.

Valentin Pescaru
psiholog-psihoterapeut-sexolog
0
31-01-2016, ora 19:51
Bibi22
Nu este medic/terapeut
Bibi22
Şi credeti ca o să dureze mult timp până când nu o să mai am stările acestea
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: