Buna ziua va rog frumos sa imi raspundeti - pareza faciala pe partea stanga

08-10-2017
Pareza faciala de 3 luni
Nu este medic/terapeut
Pareza faciala de 3 luni
Buna! Am 18 ani si am nascut de aproape 2, in a 8 luna de sarcina mi sa intamplat ceva ce mia schimbat viata mai ecxat pareza faciala pe partea stanga.
Imediat ce am vazut am mers la doctor (tin sa specific sunt in Irlanda de Nord ) si doctorul mia recomandat Predison (Am luat in timpul sarcini dar ai multumesc lui Dumnezeu copilul meu e bine) nu ma ajutat cu nimic dupa ce am nascut la aproximativ 2 saptamani am simntit o durere pe partea aia am fost iara la doctor si mia mai dat inca o doza de Predison acum de data aceasta ma ajuatat un pic adica daca as fi sa vorbesc in procent ma ajutat 2%, dupa vreo doua luni am plecat in romania am stat internata timp de 5 zile in aceste 5 zile faceam de doua ori pe zi masaj, gimnastica, ami puneu apartul cu curent timp de 10 min, injecti predison, vitamina B1 B6.
Intradevar imi pot misc fata in pic adica 3%. Tin sa mentionez am facut toate analizele am facut tot ce se pute face dar totul a esit perfect.
Medicul meu mai spus ca aceasta boala trece in timp de 6 saptamani chiaf si fara nici un medicament
La mine a trecut 3 luni si nimic spuneti va rog ce sa mai fac? unde sa merg?
Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi atat si ami cer scuze de deraj.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.