Buric cu secretie urat mirositoare, putin sange, mici intepaturi cand apas pe el.

11-11-2015
seve13
Nu este medic/terapeut
seve13
Buna seara, am o problema cu buricul, cred ca mi se trage de la ridicat de greutati, am facut sala, circa 1 an de zile cu destule pauze. Din buric se secreta un lichid urat mirositor, cateodata putin sange. Cand apas pe buric simt o usoara intepatura. Am fost la medic chirurg in Bacau, mi-a zis ca am o omfalita, sa iau un unguent cu betadina si ca imi trece. Am luat unguentul, mi-am pus, nu mi-a trecut. Am fost la cabinet particular, unde chirurgul mi-a zis sa imi ia o cultura din buric si dupa sa iau zynat
de 500 1/12 ore timp de 5 zile pana imi vine antibiograma. am luat pastilele, antibiograma mi-a iesit negativ, dupa 7 zile de la tratament am facut efort si au inceput aceleasi simptome. Am fost la acelasi doctor mi-a zis sa imi fac din nou antibiograma sa iau din nou zynat tot acelasi interval tot aceleasi ore. Mi-a trecut nu imi mai curge, dar cat sa fac recuperare? Am cumva hernie ombilicala? Trebuie operata sau nu? cum aflu, va rog sa ma ajutati! Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul