buze crapate si cavitatea bucala alba pe dinauntru

28-12-2009
Mo
Nu este medic/terapeut
Mo
am 24 ani si am de 3 ani buze crapate si albeata pe falci pe dinauntru, am incercat tratamente dar fara rezultat, ce poate fi?
7 comentarii
0
28-12-2009, ora 22:59
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
ce anume tratamente aţi încercat? poate fi candidoză
0
28-12-2009, ora 23:13
Mo
Nu este medic/terapeut
Mo
am fost la dermatologie unde mi au dat creme si antibiotice, mi am facut analize la sange unde mi au iesit bune, de curand am fost la dentist si a observat albeata ce se intinde pe toata cavitatea bucala pe dinuntru si buzele foarte uscate si crapate si ma trimis la bucuresti de urgenta sa fac niste analize mai speciale, mi frica poate fi cancer? ma gandesc la cate tratamente am facut nu dau de nici un rezultat
1
28-12-2009, ora 23:16
Mo
Nu este medic/terapeut
Mo
mi frica deoarece doctora ce ma vazut sa cam speriat si a chemat maiu multi medici sa se uite la buzele mele si ce am pe falci pe dinuntru albeata si a zis vai saraca, ce poate fi asa de grav macar s astiu dinainte
0
29-12-2009, ora 07:13
verticala
Nu este medic/terapeut
verticala
daca ai candidoza si ti-a dat antibiotice, mai rau ti-a agravat situatia... dar imi vine greu sa cred ca un doctor care te-a vazut nu si-a dat seama ca ar fi candidoza... mai ales ca zici ca s-au adunat mai multi medici si au facut brainstorming...:)

spui ca ti-a dat si niste alifii, creme. cum se numesc? si ce diagnostic scria pe reteta pe care ti-a prescris antibioticele?

mai multe detalii ar fi de ajutor!
0
29-12-2009, ora 12:35
aknaib
Nu este medic/terapeut
aknaib
trebuie sa iti faci o cultura. adica: mergi la o clinica si ti se recolteaza cu un betisor pentru exudat faringian probe de pe obraji si limba.trebuie sa nu mananci nimic, csa nu te speli pe dinti, sa nu bei apa in dimineata aceea, si o sa vezi despre ce e vorba.dar mergi la o clinica buna!nu mai lua nociun medicament cu o saptamana inainte!sanatate multa!
0
28-11-2018, ora 14:49
Anacriss
Nu este medic/terapeut
Anacriss
Buna Mo, a trecut mult timp de cand ai postat..Ma i tereseaza dacă ai rezolvat problema ca ceva asemănător am si eu in gura ca si tine...ms
0
03-12-2018, ora 15:59
Anacriss
Nu este medic/terapeut
Anacriss
Mo aveai si gura uscata tu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: