bypass artere femurala

22-09-2014
damian_mrn
Nu este medic/terapeut
damian_mrn
buna ziua,
va rog ajutatima cu o pare sau un sfat.
am fost cu tatal meu la doctor (cardiolog, neurolog, chirurg cardio vascular)si m-i s-a spus ca are arterele carotide interne infundate: dreapta total si stanga 65%; si o artera femurala infundata.
momentan este internat pe sectia de chirurgie cardiovasculara la spitalul judetean constanta si mai astept rezutatul unui angio CT pentru a vedea mai exact starea carotidelor, dar din ce se stie pana acum la carotida dreapta nu se poate intervenii iar cea stanga va fi tinuta sub observatie si tratament, iar daca se infunda mai mult va fi operata.
La picior mi s-a spus ca nu are puls pe o femurala si ca va fi operat si i se va pune un bypas(nu stiu de care).
intrebarea mea este daca exista riscuri mari, daca recuperareaa e grea, cat ar costa un astfel de bypas sau daca aveti alte sfaturi sa imi dati.
mentionez ca am mers la doctor fara a avea o simptomatologie specifica ci doar pentru un consult cardiologic suspectant o hipertensiune.
multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul