Caca tare si cu mucus

19-02-2018
Claudia4
Nu este medic/terapeut
Claudia4
Fetiță mea 5 ani si 5 luni a fost răcită foarte rău am făcut tratament injectabil 5 zile la 12 ore cu Ceftamil si cortizon după am continuat inca 5 zile cu Xifia si Erdomed dar tusea nu sa oprit tot productiva este si unpic de nas, la o săptămână am fost la ORL si am descoperit o otita congestiva la care facem tratament cu( zinat, panadol, claritin si picături de pus in ureche Otis-t) de când ne am externat din spital face caca după fiecare masa cum mamacă ceva gata la10 Min are scaun iam luat pentru burtica si flora intestinala(DEBRIDAT SI picături PROTECTIS) ii dau de 5 zile dar nici o schimbare oare sa fie de la tratament.Va rog sa ma ajutați cu un răspuns mulțumesc
1 comentarii
0
21-02-2018, ora 12:53
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna ziua
Intr-adevar, copilul Dvs. a facut o disbioza intestinala postantibioterapie, dar care se va remedia in absenta antibioticelor si sub terapie cu probiotice. Sanatate !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: