caderea parului

10-01-2007
Anonimul
Nu este medic/terapeut
Anonimul
as dori sa stiu si eu daca produsul Hairgrow este bun si mai ales daca contine vreo substanta interzisa pt sportivi, eu am 25 de ani si cred ca mostenesc problema cu caderea parului din familie.va multumesc si astept raspuns
5 comentarii
0
08-02-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Produsul contine minoxidil care este un vasodilatator utilizat si in tratamentul hipertensiunii arteriale. Nu cred ca este inclus pe lista substantelor interzise pentru sportivi!
0
05-01-2009, ora 16:32
mayya39
Nu este medic/terapeut
mayya39
Fiind sprtiv, organismul tau presupune un regim mai restrictiv, din mai multe puncte de vedere.Caderea parului este efectul mai multor factori ce, cumulati in timp, blocheaza anumite puncte ale sistemului neuro-vegetativ.Da, caderea parului este transmisibila atat genetic cat si prin alti factori, dusuri in comun, o igiena improprie, un regim alimentar.In cazul tau, si asta e doar parerea mea, caderea parului este un blocaj energetic, care vine sa echilibreze dorinta ta acerba de a reusi, de a fi perfect.Omul inainte de toate este lumina, este energie, iar parul reprezinta una din cartile noastre de identitate.Caderea parului, cam 70% are cauza in disfunctiile sistemului nervos, mai ales cand dormim.Atunci ne vindecam ori ne imbolnavim cel mai usor.Relaxarea mentala, armonia interioara, sunt doar cateva elemente, cauze ce stau la baza acestui blocaj.Disciplina sportiva implica grupul, echipa, implica tot, corp, inima, suflet.A te relaxa e cel mai greu sport cu putinta, e o arta sa folosesti forta mentala sa fii complet.echipa noastra, implica toate specializarile, -*

(*modificat de administrator)
0
10-02-2013, ora 21:49
carlitosbest
Nu este medic/terapeut
carlitosbest
Cel mai bun tratament impotriva alopeciei androgenetice:
-finasterid 1mg/zi
-saw palmetto extract 1cp/zi
-epilobium 1 cp/zi
-biotina 5mg/zi 2 saptamani cu pauze de 2 saptmani
-LLLT(low laser light therapy). sunt in comert perii laser (laser comb) care accelereaza cresterea parului.
Succes! Garantez pentru tratament, insa in schimb va trebui sa fiti atenti cu propecia/proscar!
Sanse de reusita peste 92%!
Durata de tratament: toata viata!
0
30-09-2014, ora 11:27
corlat
Nu este medic/terapeut
corlat
Eu iau de 3 saptamani Follixin si au inceput sa apara primele rezultate. Parul s-a mai indesit si nu mai imi cade asa rau! Cel mai mult imi da batai de cap chestia cu caderea parului. E un adevarat stres pentru mine!
0
08-06-2018, ora 11:28
prode
Nu este medic/terapeut
prode
Produsele pentru stoparea caderii parului au in componenta ingredienti naturali care intaresc radacina firului de par i fac ca parul sa fie mai puternic si mai snatos.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Căderea părului se intensifică iarna
  • De ce chimioterapia produce căderea părului?
  • De ce testosteronul influențează pilozitatea?
  • A fost identificată cauza genetică a albirii părului și a calviției
  • Cât de mult păr e normal să cadă pe zi?
  • De ce chelesc bărbații?
  •