CADEREA PARULUI

05-11-2009
ildy_tzzy
Nu este medic/terapeut
ildy_tzzy
BUNA SEARA!

am o problema care pare ca nu isi gaseste solutia...in timpul sarcinii a inceput sa_mi cada parul in mod excesiv...si nu exagerez!in scurt timp se observa chear o mica chelie...in fata, si ma deranjeaza enorm!!!credeam ca este din cauza sarcinii!am consultat un medic din franta si mi_a prescris niste pastile celesten, care insa nu au avut efect!am nascut acum patru luni, dar caderea parului persista, ba mai mult, s_a inrautatit!am incercat herba panten, chelstop in combinatie cu sapun lichid vegetal de la gerovital dar fara rezultate, in samponul cu care ma spal am pus o capsula de spirulina, chear si tratamentul cu usturoi, dar fara rezultate.in momentul de fata alaptez...trebuie sa tin cont si de acest fapt!!daca ma poate ajuta cineva cu o sugestie de vreun produs, sau o solutie posibila, va rog sa o faceti...dati_mi va rog frumos un raspuns!!!ce as putea sa fac sa nu chelesc cu totul???


o seara placuta
va multumesc mult de tot
1 comentarii
0
05-11-2009, ora 10:09
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Un homeopatie este cunoscut acest simptom "caderea parului dupa nastere" si exista numai un remediu homeopat care il vindeca. Consultati un medic homeopat cu experienta.
Fara intrebari suplimentare nu vi-l pot recomanda, insa daca nu aveti cum sa ajungeti la un medic homeopat scrieti-mi aici un mesaj privat (dati click pe numele meu).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.