Caderea parului in zona din fata a capului

23-05-2009
Claudiuu
Nu este medic/terapeut
Claudiuu
Buna ziua am 17 ani jumate si o inceput sa imi cada parul in zona din fata a capului.Nu cade exagerat de mult dar intrun timp indelungat de vreo 1 an o inceput sa se vada destul.Un tratament, din ce cauza imi cade va rog sa ma ajutati. Va multumesc.
11 comentarii
0
23-05-2009, ora 14:55
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Iti recomand sa mergi la un medic dermatolog. Caderea parului la tine poate sa fie din cauza unei dereglari hormonale, dermatite seboreice etc. Nu mai sta, consulta medicul.
Numai Bine!
0
23-05-2009, ora 15:41
Claudiuu
Nu este medic/terapeut
Claudiuu
ok multumesc asa o sa fac La revedere
0
17-06-2009, ora 11:47
pulberedestele
Nu este medic/terapeut
pulberedestele
Daca nu ati rezolvat pana acum va recomand un medic dermatolog din Constanta, care m-a vindecat si pe mine de pelada:Dr.Joca Ioan Romulus, policlinica CFR-PORT, langa gara din Constanta.
0
17-06-2009, ora 11:48
pulberedestele
Nu este medic/terapeut
pulberedestele
Daca nu ati rezolvat pana acum va recomand un medic dermatolog din Constanta, care m-a vindecat si pe mine de pelada:Dr.Joca Ioan Romulus, policlinica CFR-PORT, langa gara din Constanta.
0
17-06-2009, ora 11:50
Claudiuu
Nu este medic/terapeut
Claudiuu
Momentan am intrat intr-un tratament prescris de un medic dermatolog.Astept rezultatele.
0
17-06-2009, ora 16:24
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bravo, totul va fi bine. Sanatate maxima!
0
01-07-2009, ora 08:48
carmen2345
Nu este medic/terapeut
carmen2345
buna imi cade parul foarte rau, dar cred ca pe baza de stres ce remediu exista.
0
21-07-2009, ora 20:12
alexxy_a
Nu este medic/terapeut
alexxy_a
Claudiuu, ce ti-a prescris dermatologul?
0
26-09-2009, ora 16:46
Claudiuu
Nu este medic/terapeut
Claudiuu
alexxy_a dermatologul mia prescris terbinafine comprimate si o solutie pe care o aplic in fiecare zi asta necesita destul timp pentru regenerare sper sa fie un succes
0
29-09-2009, ora 19:10
tudoracheda_2PH
Nu este medic/terapeut
tudoracheda_2PH
sint o d-na 42 ani, destul de sensibila, stresata emotional, servici, familie cu probleme medicale, copil de19ani cam rebel, imi cade parul de mult, mi se vede pielea capuluiin fata, asa s-a rarit, se ingrasa rapid, si-l spal abuziv, firul e f, subtire, m-am ingrasat abdominal.am colac urit in jurul taliei, am colesterol si triglceride mari, si hemoroizi, de la nastere, singerez uneori dupa scaun, am avut o eczema urita la picior cu pruit, usturimi, roseata mare, n-am depistat sursa dar a cedat dupa multe perfuzii, clorocalcin si antihistaminice, am ficatul bolnav sau e si deregl hormonala, sint pofticioasa, dar incerc sa gust macar din ce-mi place dar face rau, uneori am dureri mari de cap, frontale si timple, tensiune, stari voma, greturi, tulb de concentrare, memorie, atentie, stari de furie necontrolate, spaime diverse.Nu prea am timp, bani multi si incred deplina in doctori, la clinici private e o utopie sa ajung, din pacate, orice sfat concret ar fi sugestiv pt mine, va multumesc anticipat cui are bunavointa sa-mi raspunda, Domnul sa fie cu noi !
0
03-10-2009, ora 17:54
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Consultaţi un medic homeopat + unul internist...
Produsul Revivogen este foarte bun pentru tipul dvs. de alopecie, documentaţi-vă cu privire la el...Însănătoşire grabnică!


În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Căderea părului se intensifică iarna
  • De ce chimioterapia produce căderea părului?
  • De ce testosteronul influențează pilozitatea?
  • A fost identificată cauza genetică a albirii părului și a calviției
  • Cât de mult păr e normal să cadă pe zi?
  • De ce chelesc bărbații?
  •