calculi renali si infectia ale tractului urinar | Forumul Medical ROmedic

calculi renali si infectia ale tractului urinar

17-12-2009
denisa-maria-diana
Nu este medic/terapeut
denisa-maria-diana
am la rinichiul stang calculi.de o luna am facut niste crize de durere si cred ca am eliminat ceva calculi pt ca am facut febra mare.am fost la medic is mi-a dat tratament.da findca sunt in strainatate nu am asigurare medicala inca facuta si nu prea cunosc zona..de atunci am usturim la urinare si urina miroase mai tare ca de obicei. la ce complicati duce netratarea infectiei ?
3 comentarii
0
10-01-2010, ora 10:55
frumusikbby
Nu este medic/terapeut
frumusikbby
Multi timp netratata o infectie urinara poate duce la pielonefrita (infectie a rinichiului) si mai apoi la abces renal. Eu am patit-o, am stat in spital 3 sapt, , am facut tratament intravenos cu antibiotice si din fericire am scapat fara operatie.. Nu lasa asa!!!
0
10-01-2010, ora 14:24
ramona zabava
Nu este medic/terapeut
ramona zabava
buna ziua am si eu o probema, de cateva sapt.imi miroase urina urat, ce sa fac, sunt si intr-o tara straina..pls
0
10-01-2010, ora 22:31
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
Argila, pt. detoxifiere, ia doze ceva mai mari, pt. o cantitate mai mare de toxine.
Nu consuma zahar, inlocuieste-l cu miere, daca e posibil.
Nu otet, inlocuieste-l cu zeama de lamaie.

Pt. ca argila este bazica si neutralizeaza toxinele care sunt acide, creeaza un mediu neprielnic pt. agentii patogeni.
La o jumatate de ora ia Branca ursului (Heracleum sphondylium), vasodilatator usor, ce permite iesirea toxinelor si patrunderea sangelui cu remediul, si cu aparatorii proprii: leucocite, limfocite, interferoane.
daca nu exista aceasta planta, ia Aloe, caci ea exista. Aloe este un detoxifiant extra, dar luat in doze marite de cateva ori.
Eu asa am folosit gelul de Aloe.
Sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: