Calduri excesive si stare de rau

24-10-2016
Krys2485
Nu este medic/terapeut
Krys2485
Buna! De aproape 2 luni ma confrunt cu foarte multe simptome: ameteli, stari de greata, tiuieli in urechi, gaze, si niste calduri excesive insotite de o stare de rau. Am facut analizele si am fost diagnosticata cu helicobacter si gastrita. Am luat tratamentul, au trecut deja 3 saptamani dar, desi nu mai am toate simptomele si am inceput sa mananc, ma ingrijoreaza foarte tare caldurile acelea excesive, starea de rau si tiuitul in urechi. Am facut si ekg si ecg si ecografii abdominale si analizele la sange...toate sunt normale...nu mai stiu la ce doctor sa ma mai duc. Mentionez ca sunt si la menopauza dar aceste calduri sunt diferite de bufeurile normale. Ma ajutati cu um sfat va rog?
6 comentarii
0
24-10-2016, ora 04:45
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Trebuie sa mergeti pe calea normala de evaluare: va prezentati la medicul de familie care va va face o evaluare a situatiei dumneavoastra in urma tratamentului si va va da bilet de trimitere pentru continuarea investigatiilor. Daca nu ati fost inca, consider ca e necesar sa va vada si un neurolog.
dr Petre Muresan
0
24-10-2016, ora 08:56
Krys2485
Nu este medic/terapeut
Krys2485
Multumesc ptr raspuns! Am fost si la doctorul de familie si la neurolog.pentru tiuieli am.luat betaserc fara nici un rezultat. Caldurile excesive ma lasa fara puteri... am fost pana si la psihiatru..
0
24-10-2016, ora 13:05
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Ce v-a spus psihiatrul ?

dr Petre Muresan
0
24-10-2016, ora 18:09
Krys2485
Nu este medic/terapeut
Krys2485
Ca este posibil sa fie pe fondul unei anxietati dar sa continui si investigatiile. Am incercat sa iau 2 tipuri de antidepresive recomandate de psihiatru dar nu le am putut suporta. La 1 ora 2 mi se facea rau si 2 zile nu mai puteam manca...
O sa fac un consult si la ginecologie si un ct cranian...
0
25-10-2016, ora 10:32
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Va rog sa-mi trimiteti si mie rezultatele.
dr Petre Muresan
0
06-04-2017, ora 21:29
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Si noi suntem un centru medical specializat pe tratamente de recuperare medicala bazate pe protocoale naturiste. Deci recomand cu toata sinceritatea tratamentele naturiste care nu au contraindicatii si nu au efecte secundare.
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menopauza si tulburarile psihice
  • Ce este premenopauza - perimenopauza?
  • Sexul la vârsta menopauzei
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Instalarea târzie a menstruației și menopauzei asociată cu prelungirea duratei de viață
  • Suplimentele de calciu ar putea crește riscul de demență la femei
  •