cam aiurea e intrebarea, dar vreau sa stiu

21-12-2009
carmencarmen
Nu este medic/terapeut
carmencarmen
stiu k o sa sune cam aiurea intrebarea asta si multi o sa ma considere nebuna, dar sunt foarte nelamurita.cate orificii are organul genital al femeii?intreb pt k am citit o carticica despre ob-uri si scria k dupa ce l-ai introdus, nu este nicio problema dak vrei sa urinezi, k trebuie decat sa tii un pic de acea atza k sa nu se ude.sunt 2 orificii?uretra si vaginul? si dak da, urina pe unde iese?menstruatia pe unde iese?penisul in care orificiu intra si ob-ul in care orificiu intra? si cand are loc actul sexual de unde stii u sau partenerul unde trebuie sa intre penisul dak sunt 2 gauri?si, de asemenea, de unde stii dak ob-ul a intrat in gaura care trebuie?va rog raspundeti-mi.stiu k suna aiurea tot ce am intrebat, dar nu am curaj sa intreb pe altcineva si doar voi ma puteti ajuta.
3 comentarii
0
21-12-2009, ora 16:05
carmencarmen
Nu este medic/terapeut
carmencarmen
si copilul pe unde iese?prin vagin?adik mai exact vreau sa stiu cate orificii sunt si fiecare ce rol are(ma refer la urina, menstruatie, penis, copil, secretie vaginala...care pe unde iese si pe unde intra).si banuiesc k urina iese prin uretra si uretra este un orificiu mai mic, nu? de aceea nu putem sa-l confundam q vaginul? lamuriti-ma si pe mn pls
0
21-12-2009, ora 17:58
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
uretra are un orficiu foarte mic şi nu poţi să bagi nimic din greşeală acolo- pe acolo iese urina, vaginul e mai mare şi nu ai cum să îl confunzi, prin vagin iese copilul, sângele menstrual, acolo e secreţia vaginală, acela e locul "folosit" pentru contactul sexual şi nu poate fi confundat să ajungă din greşeală penisul în altă parte.
ai putea căuta pe net imagini şi or să te lămurească, poţi chiar să te autoexaminezi tu să vezi diferenţa între orificii
0
21-12-2009, ora 22:08
carmencarmen
Nu este medic/terapeut
carmencarmen
ms mult de raspuns.am inteles si eu.ma uitasem inainte si la imagini, dar nu prea intelegeam nik.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.