Cancer de piele

09-07-2018
Sorinaalexaa
Nu este medic/terapeut
Sorinaalexaa
Buna ziua. Acum 3 zile mi-am zgariat o alunita in somn, nu am observat daca a sangerat sau nu. Ideea este ca am mai rănit în trecut aceasta alunita acum 2 ani, am fost la dermatolog si mi-a spus că nu este nimic cu ea atunci..
Acum am observat ca alunita mea s-a uscat și a căzut partea pe care am rupt-o si in urma ei a rămas o pată maronie. Imi poate da cineva un sfat? O sa imi fac programare si la dermato pt zilele următoare dar sunt foarte îngrijorată. Momentan alunita nu s-a modificat nu ma mănâncă nu e rosie.. nimic.schimbat. o părere ma poate ajuta. Multumesc
2 comentarii
0
10-07-2018, ora 08:44
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
buna ziua,
Traumatismul nu provoaca cancer de piele in cateva zile. Alunita respectiva trebuie urmarita.
o zi buna,
dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
0
10-07-2018, ora 11:50
Sorinaalexaa
Nu este medic/terapeut
Sorinaalexaa
Multumesc pentru raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Alunițele
  • Melanomul se dezvoltă mai degrabă din alunițe noi, decât din cele existente deja
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK