cancer de san

05-09-2005
relu
Nu este medic/terapeut
relu
sotia mea a fost depistata de cancer de sin a urmat tratamentul prescris de medic in momentul actual nu stie precis stadiul bolii in general refuza o viata normala sta acasa face mincare si tot timpul se gindeste la boala ei si ce este mai grav dpdv al meu este ca are tot timpul previziuni sumbre ce este de facut rog daca se poate un sfat competent cred ca nu este un caz singular va multumesc stadiul boli in momentul inceperi tratamentului este inceput de 2
3 comentarii
0
05-09-2005, ora 00:00
dr. mihaela
Identitate neconfirmată
dr. mihaela
Nu stiu cat de competent este sfatul meu si nici daca va ajuta prea mult. Eu totusi am sa-mi dau cu parerea, desi nu sunt (nici pe de parte) experta in acest domeniu: aratati-i sotiei dv. ca o iubiti si sunteti alaturi de ea si ca nu are motive sa-si faca nici un fel de complexe de inferioritate deorece dv., si cei din jurul ei - adica prietenii adevarati, o apreciaza pentru felul ei de a fi si o accepta indiferent daca sufera de vre-o boala sau nu; incercati sa-i explicati ca pentru dv. nu conteaza de ce boala sufera / a suferit, important este doar sa se faca bine ca sa puteti trai fericiti impreuna.
Poate par cuvinte mari, dar nu-i nevoie sa le recitati chiar asa, le puteti arata si prin fapte... Important este sa va asigurati ca mesajul dv. a fost receptat si inteles intocmai cum ati vrut.
Multa sanatate sotiei dv. si fericire pt. amandoi!
0
06-09-2005, ora 00:00
relu
Nu este medic/terapeut
relu
multumesc pentru sfat asa sa incercat fica mea o ajuta la tot ce intreprinde incercam sa o scoatem din starea ei eu deasemenea o ajut cit pot nici o data nu ne=am pus problema cain urma tratamentului a cazut parul etc in viata trebuie sa treci peste hopuri poate ca intradevar nu i-am aratat ca o iubim mult inca o data va multumesc pt sfat
0
01-03-2007, ora 00:00
eforie
Identitate neconfirmată
eforie
Nu stiu de aparatul recomandat mai sus, dar eu ca medic ce ma lucrat circa 20 ani in studiul clinic al tumorilor, in special al celor de san, peste 300 cazuri, imi permit sa am zic eu o parere autiorizata. In primul rand cancerul este o boala a sistemului si daca nu sunt tratate sindroamele de baza, orice tratament chimioterapis, iradiere sau chirurgical nu face decat sa prelungeasca durata de viata. Cele mai sigure sunt cancerele de san hormonodependente si cele mai sigure operatii erau cele care extirpau ovarele ( " bombardierele " ).. Acum ca atitudine de maxima siguranta merg in paralel cu chimioterapia si iradierea, asociind medicatia homeopata, fitoterapia si dietoterapia centrata pe sindroame. Dupa ce pacienta depaseste hopul aceste indicatii sunt singurele " corvezi ". Deci se poate.
Pentru detalii citeste pe site : http://www.freewebs.com/starrchoice/ sau cauta pe google : medicina naturista+dr.dumitrescu

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.