cancer de stomac | Forumul Medical ROmedic

cancer de stomac

13-06-2006
cri cri
Nu este medic/terapeut
cri cri
Tata are 68 ani si tocmai i-au diagnosticat un cancer de stomac cu cativa ganglioni dar fara metastaze. Toata lumea spune ca trebuie operat si ca are sanse. Apoi trebuie sa face o chimioterapie. Stie cineva ceva sau ati trecut prin asta?
Multumesc pentru raspunsuri>
10 comentarii
0
13-06-2006, ora 00:00
Dr. Adam Evelina
Identitate neconfirmată
Dr. Adam Evelina
Poate face in paralel si un tratament natursit pentru a suporta mai bine chimioterapia
0
20-09-2006, ora 00:00
anacristina
Nu este medic/terapeut
anacristina
Buna!
Numele meu este Ana.
Tatal meu s-a operat la inceputul lunii august de cancer la plaman si acum face chimioterapie.Noi (familia) nu am avut ragaz sa ne gandim daca operatia este cea mai buna idee-doctorii ne-au spus ca avanseaza repede si cel mai bine pentru el ar fii sa se opereze.Am aflat joi ca are tumoare si luni s-a si operat.Ulterior o colega de la munca mi-a dat un tratament naturist pe care sper ca tatal meu sa mai aiba sansa sa-l poata urma dupa ce termina chimioterapia.Acest tratament nu poate fii urmat imediat dupa operatie sau dupa chimioterapie-trebuie facuta o pauza de 2-5 luni.Tratamentul este al lui Rudolf Breuss-cauta pe Google.Bunica colegei mele avea cancer gradul IV-metastaza-doctorii ii mai dadusera 2 saptamani...Au trecut 3 ani de atunci si dansa este bine si in clipa de fata.Daca nu gasesti pe Google contacteaza-ma -*
Este greu sa decizi ce este mai bine pentru tatal tau-stiu asta din propie experienta.Eu as fii vrut sa aflu de acest tratament inainte ca tatal meu sa se opereze dar asta este.
Multa sanatate!


(*modificat de admin)
0
28-01-2007, ora 00:00
cristinuta
Nu este medic/terapeut
cristinuta
Buna, ma numesc Cristina.Mama mea s-a operat acum 3 luni la stomac, dupa operatie ne-au spus ca nu se mai poate face nimic...e metastaza.Noi(familia)nu acceptam un astfel de raspuns, stie cineva ce e de facut?va rog din suflet!
0
10-08-2007, ora 00:00
carmen-camelia
Nu este medic/terapeut
carmen-camelia
pentru Cri-cri: daca mai vrei un sfat scrie-mi -*
Sotul meu a fost operat in 29.11.2006 de carcinom gastric si este bine si sper sa fie bine si pe mai departe.


(*modificat de admin)
0
24-06-2009, ora 10:28
roxytoxyc
Nu este medic/terapeut
roxytoxyc
Buna Numele meu este Roxana Cumnatul meu in varsta de 29 ani este internat la Urgenta Acuza dureri de stomac de aproape o luna I s a facut parascopie iar variantele sunt TBC sau cancer Am pozele facute la parascopie Daca ma poate ajuta cineva cu o parere un diagnostic ceva va rog frumos Are 2 copii un baietel de 5 ani si o fetita de 3 ani Trebuie sa se faca bine Va multumesc
0
14-04-2011, ora 12:28
madakuta
Nu este medic/terapeut
madakuta
buna ziua numele meu este madalina.bunicul meu are 68 de ani ÅŸi a fost diagnosticat cu cancer la stomac acum trei ani.s-a operat dar a reaparut anul acesta tot in acel loc.ce trebuie sa faca?
neam gandit la un tratament naturist este bine?va rog mult aÅŸtept un raspuns
0
14-04-2011, ora 12:56
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
tratamentul naturist nu cred ca dauneaza, dar in acelasi timp nu ajuta nici cat o cana de apa in cazul cancerului. ce trebuie sa faci este simplu: 1. sa mergeti la oncolog; 2. sa ne furnizezi si noua mai multe detalii referitor la diagnostic, stadiu, extensie, examen microscopic, ce tratamente a facut, unde s-a tratat, etc.
multa bafta !
0
14-04-2011, ora 19:50
madakuta
Nu este medic/terapeut
madakuta
am inteles.diagnostic:adenocarcinom moderat diferentiat cu celule in *inel cu pecete*macroscopie :2 fragmente tisulare cu 0, 3 -0, 1 cm.va rog ÅŸami recomandati un doctor oncolog ÅŸi ÅŸami ÅŸpuneti ce avem de facut in aceasta situatie
0
14-04-2011, ora 19:52
madakuta
Nu este medic/terapeut
madakuta
am uitat sa va spun ca a fost internat la spitalul din braila la domnul doctor talanca
0
14-04-2011, ora 23:14
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
probabil ca se impune o tomografie computerizata (CT) de abdomen si torace. a fost operat a doua oara sau s-a pus diagnosticul dupa o endoscopie ? in orice caz trebuie sa se prezinte la oncolog care sa vada ce se indica, fie citostatice fie iradiere. singurele clinici pe care le stiu sunt in bucuresti: Institutl Oncologic Fundeni si la Spitalul Coltea. orice oncolog de aici este ok, in general.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.