Cancer in gat

01-02-2011
Andreea55
Nu este medic/terapeut
Andreea55
V-am mai scris o data despre aceasta.. dupa operatia de amigdalita am fumat la o saptamana.. am facut o faringita dar in orice caz mi-a trecut.. am continuat cu fumatul acum am impresia ca am ceva in gat si mi s-a umflat putin gatul si mi-a aparut ca o umflatura in gat nu stiu sa va explic.. acum e si frica de cancer in gat si probabil e altceva.. daca se poate un sfat ?
3 comentarii
0
01-02-2011, ora 04:39
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
Andreea iti recomand sa te informezi inainte sa iti gasesti un diagnostic
Cred ca ai o frica de boli...recomand sa iti faci controale mai dese pana te convingi ca nu ai nimic

Faptul ca ai tu impresia, , , spune multe..probabil esti o persoana foarte anxioasa..
0
07-01-2012, ora 01:44
blakdeth_89
Nu este medic/terapeut
blakdeth_89
Eu nu recomand controale prea dese, pt ca si ele contin radiatii si te pot expune la cancer.controale foarte dese inseamna mai multe sanse de a face cancer
0
29-01-2012, ora 00:58
viovio55
Nu este medic/terapeut
viovio55
buna seara!
mama mea sa operat la gat p data d 10.11.2011 la Bucuresti la dl dr Popescu...dupa operatie ni sa spus caeste vb despre o tumora...sa afcut biopsia si rezultatul este carcinom cu celule scuanoase...am repetat analizele d 2 ori si au iesit la fel.
dl dr a spus ca operatia sa vindecat f bine.se mira decerezultatul esteasa...tratament nu ia dat decat vit a si un sprei d gura care ma intelescaeste un antibiotic...dl dr a zis ca trebuie monitorizata in fiecare luna..in cazul in carereapare tumora sa o opereze iarasi..apoi daca reapare iarasi ii va scoate coarda vocala...
va intreb.ce credeti despre boala asta.ce tratament se da..astept raspuns
va multumesc!

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.