Cancer mamar IIB - informatii, costuri

21-10-2010
Luminita_Luminita
Nu este medic/terapeut
Luminita_Luminita
Am nevoie de cat mai multe informatii despre tratamentul (chirurgical, medicamentos, terapeutic etc) cancerului de san in stadiul IIB operabil. De asemenea, as avea nevoie de informatii privind costul acestor tratamente. (in special cel chirurgical si medicamentos) Multumesc anticipat!
3 comentarii
0
22-10-2010, ora 08:47
lilianamircea30
Nu este medic/terapeut
lilianamircea30
draga luminita si eu am avut aceasta experienta anul trecut dar am depasit momentul aceasta boala se trateaza dar trebuie sa gindesti pozitiv am avut prima operatie in martie dupa care mi sa pus diagnosticul la o saptamina am inceput prima sedinta de chimio pe care am suportato bine dar dupa doua saptamini mia cazut parul dar nu am disperat nici atunci cu toate ca nu am avut suport moral din patrtea sotului care avea alte preocupari mai importanteam facut 4 sedinte de chimio ma simtiam obosita am tinut regin nu am mai mincat carne de porc, sau nimic prajit imi faceam ceai de coada calului, coada soricelului, galbenele si urzica si in fiecare zi suc de morcovi cu sfecla rosie.Eu mam operat la cluj unde am dat 5 milioane la chirurgdar la a doua operatie asa se platea atunci dar eu nu am stiut si am dat tot atit si la prima operatie nu trebuie sa disperi Dumnezeu da oamenilor puternici aceste boli daca miai da mai multe detali poate as putea sa te ajut mai mult -* o sa reusesti sint sigura asa am reusit si eu acum sint bine iti doresc multa sanatate.


(*modificat de administrator)
0
22-10-2010, ora 18:23
Luminita_Luminita
Nu este medic/terapeut
Luminita_Luminita
Multumesc pentru incurajari Lili, eu am auzit de sume exorbitante, si tratamente foarte complicate si riscante. E adevarat ca am incercat sa ma documentez, sa citesc, sa aflu cat mai multe, dar... Imi pare bine sa aud ca tu te-ai vindecat si esti bine, si imi pare foarte rau sa aud ca nu ai avut alaturi pe nimeni. Bine ca ai fost puternica si ai reusit sa te ridici tu singura. Am inteles ca la Cluj, sau la Fundeni au medici oncologi foarte buni. Dupa cum ai zis, si tu tot la Cluj ai facut, deci ar fi una din cele mai bune variante sa aleg Clujul, nu? Multumesc pt sustinere si pt sfaturi. Multa sanatate si tie!
0
03-11-2010, ora 08:10
lilianamircea30
Nu este medic/terapeut
lilianamircea30
draga luminita nu mai stiu nimic de tine ai mers la cluj tiai gasit doctor chirurg daca nu ai fost pina acum dute nu mai pierde timpul daca ai nevoie de nr meu de tel til dau cu drgag 0763758322 sunama poate as putea sa te ajut cunosc multa lume eu merg foarte des la cluj Sa iti dea Dumnezeu putere si multa sanatate

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.