cancer si urmari

23-01-2009
jenisilviu
Nu este medic/terapeut
jenisilviu
m-am tratat de cancer la plamin si ficat, actualmente am dureri de nesuportat la picioare, la nivelul articulatiilor.de ce?exista vreun remediu?ce-mi recomandati?
5 comentarii
0
23-01-2009, ora 18:37
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Buna ziua. Pai cum v-ati tratat? Ati facut citostatice ? De cat timp, unde, ce, dati mai multe informatii ca sa va putem spune cate ceva !
Si sigur ca exista tratamente naturiste pt tot felul de cancere, nu stiu cat la suta dau randament dar de ce sa nu luati, rau n-au cum sa va faca !
Astept sa spuneti mai multe !
Alis
0
24-01-2009, ora 10:45
jenisilviu
Nu este medic/terapeut
jenisilviu
Multumesc.Buna ziua.Tratamentul a fost facut cu citostatice in strainatate, din luna august 2008, s-a terminat tratamentul pe 1dec. 2008.Am avut cancer la plaman cu extindere la ficat, acu ficatul pare a fi curat, iar la plaman celula cenceroasa este inactiva.Am de la1 ian.2009 dureri f.mari la picioare in zona articulatiilor, feselor, gleznelor. Intrebarea este de ce?din lipsa de calciu ce a fost distrus de citostatice sau din alte cauze?Daca mai doriti amanunte intrebati-ma. Multumesc.
0
24-01-2009, ora 18:51
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Orice e important, spuneti-mi dvs. O sa citesc totul si maine mai vb!
Aliss
0
25-01-2009, ora 17:09
jenisilviu
Nu este medic/terapeut
jenisilviu
ALI39 salut si multumesc. Dupa cum am spus durrile suntin zona de articulare apicioarelor:glezne, genunchi, sold.Pe lungimea osului nu.Separe ca nu este lipsa de calciu ptr.ca la injectie intravenos cu calciu senzatia de caldura apare imediatplus celelalte simptome.Atunci ce este?O inflamatie ca in art. silviu_m74?In rest nu doare nici unul din cele 2 organe afectate de tumora.CT ultim arata bine. Multumesc silviu_m74 si danabv.
0
26-01-2009, ora 10:28
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Nu stiu ce sa va spun in aceasta situatie, e foarte delicata si imi pare nespus de rau ca treceti prin aceasta situatie dureroasa. Presupun ca aceste citostatice v-au afectat sistemul osos si poate e nevoie de putin ajutor in sensul ca va trebuie un tratament adecvat pt acele inflamatii, avand in vedere ca CT a iesit bine, adica nu aveti metastaze osoase. Dar medicul oncolog care va ingrijeste ce v-a mai spus ? Nu a zis nimic adica nu v-a recomandat si altceva avand in vedere boala dvs?
Tinand cont si de ce v-au spus domnii de mai sus haideti sa cautam impreuna un tratament naturist, o crema, pe care sa o aplicati peste locurile dureroase.
Eu am facut un tratament c-am vreo 4 luni cu un gel-crema de la Aloe Vera si credeti-ma ca a dat rezultate.
Nu e rau daca l-ati incerca si dvs. nu are cum sa va faca rau, dimpotriva !
Ce ziceti ?
Astept sa mai vb !
Alisia

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.