cancer zona genitala | Forumul Medical ROmedic

cancer zona genitala

07-10-2006
nikoleta
Nu este medic/terapeut
nikoleta
as dori sa aflu mai multe amanunte legate de simptomele care apar in cazul in care se formeaza o formatiune tumorala in zona genitala. am 31 ani, am suferit doua inteventii chirugicale in zona genitala si una la san. de fiecare dat mi s-a dat un rezultat bun, insa acum iarasi s-a format un chist, care de data asta se pare ca nu mai seamna cu celelalte. am momente cand ma balonez, momente de constipatie si dureri in zona genitala. as vrea sa aflu mai mule amanunte legate de aceste simptome.
va multumesc
2 comentarii
0
26-10-2006, ora 00:00
marcsi
Nu este medic/terapeut
marcsi
buna, nikoleta.sant din oradea.din nefericire stiu ce inseamna sa treci prin asa ceva.am 38 de ani si in urma cu un an am suferit o operatie, dupa care mi-i s-a dat verdicul:cancer la uter.simptomele erau diferite:ba ma durea burta f.tare, sinteam mai bine zis niste arsuri in sona abdominala, la ciclu niste dureri f.mari, in fine, nu ma simteam bine.din fericire m-am dus la timp si nu am avut nevoie de citostatice sau raze dupa ooeratie.in ce te priveste nu cred ca e cazul sa disperi, poate fi doar o anexita.mi-ar placea sa tinem legatura.iti doresc multa sanatate si sa ne auzim cu bine.pa.
0
05-03-2009, ora 23:56
Kkamelya
Nu este medic/terapeut
Kkamelya
Buna...am descoperit ca cu putin timp un urma ca un fel de nodul sub piele in zona genitala, iar daca pun mana pe el doare putin. Este posibil sa fie tumora? Sunt foarte panicata.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.