Cancerul in toate formele sale poate fi vindecat

372 comentarii 1 23 ..... 12 13 Înainte ›
0
27-11-2009, ora 18:45
danielaelenat
Nu este medic/terapeut
danielaelenat
Buna seara.Ma numesc daniela si am descoperit acum cateva minute cateva postari ale dumneavostra la care as avea cateva intrebari de pus.Insa inainte de toate astea as vrea sa va spun ca sunt intr-o situatie aseamanatoare cu multi dintre dumneavostra...nu eu personal si fratele meu in varsta de 30 de ani.de curand in urma multor controale la diferiti doctori si spitale...mai bine spus azi am luat examenele probelor de la biopie si rezultatul este carcicom tiroidian anaplazic sarcomatoid.adica CANCER.rezultatul corespunde cu cel al doctoului sarafoleanu de la spitalui sf maria unde fratele meu a fost internat acum o luna.doctorii de la fundeni mai bine spus doamna doctora stanculeanu dana cand a vazut rezultatul(prima data)de la sf maria...m-a descurajat total si mi-a sp ca sanse nu prea sunt!am aceeasi mare rugaminte si intrebare totodata ca multi altii ce posteaza pe astfel de forumuri.si anume:este bine sau nu sa-l las sa i se administreze citostatice si raze...pentru ca astfel de tratament ni sa recomandat la fundeni?tumoarea tinsa mentionez ca este in gat...se dezvolta f repede este giganta dupa cum spun doctorii...care de altfel nu stiu exact ce sa-i faca deoarece toti din toate spitalele unde am umblat spun ca nu au mai vazut asa ceva!fratele meu este acum in faza in care mananca pasat.deoarece tumoarea i-a mutata esofagul intr-o parte si este sa zic asa imbarligata pe trahee si laringe.am aflat nu de mult de cura doctorului rudolf breuss...insa am o mica teama.mnu stiu cat de benefica este...ca sincer as risca mai mult pe cale naturista decat pe citostatice.fratele meu nu stie inca ce are...de cand am aflat am vrut ca sa tin acest secret...pentru a nu claca el...deoarece sunt sigura cadaca i-as spune...ar dispera.situatia nu este roz deloc...vreau sa-l vad sanatos nu vreau nici o clipa sa ma gandesc ca nu va mai fi!!!am 25 de ani dar pana acum nu am avut ocazia nici unul din noi sa ne confruntam cu doctorii sau cu diverse boli, , , insa prin ce trecem acum...compenseaza tot!va rog mult daca ma puteti indruma sau ajuta cu ceva sigur...-*as ruga-o pe ddaannyy care scrie ceva mai sus ca a urmat cura lui rudolf breuss...daca se poate sa-mi raspunda pe messenger(ca i-am lasat mesaj ofline) sau aici.va multumesc anticipat si astept un mik ajutor un sfat orice.sanatate tuturor




(*modificat de administrator)
0
27-11-2009, ora 20:05
danielaelenat
Nu este medic/terapeut
danielaelenat
buna bogdangti...scuze, nu vreau sa deranjez, vroiam sa te intreb daca aceasta ciuperca ar fi buna si pentru fratele meu si cat costa?omoara celula canceroasa?
0
02-12-2009, ora 19:48
evab
Nu este medic/terapeut
evab
V-as recomanda ceva.Destul de interesant. Noua Medicina Germana Dr.Ryke Geerd Hamer (German New Medicine)
0
14-12-2009, ora 10:07
luci08
Nu este medic/terapeut
luci08
Salut bogdangti,

Am citit mesajul tau si am devenit imediat interesat de acest tratament. Mai intii as vrea sa iti spun despre ce este vorba si dupa aceea, daca ai timp si nu deranjez astept un raspuns de la tine. La inceputul lunii decembrie, deoarece mama mea nu se simtea bine a mers la radiologie unde si-a facut o radiografie la plamini.In urma acestei radiografii a fost internata la spitalul de pneumoftiziologie unde i s-au facut toate analizele. In urma acestora a fost diagnosticata cu cancer de gradul 4 la ambii plamini.Imediat am mers cu ea si i-am facut un RMN in speranta ca diagnosticul de la spital nu este bun. Din pacate si la RMN mi-a spus acelasi lucru. Totusi mama nu simte nimic in afara de faptul ca respira putin mai greu. I-am facut toate analizele si se pare ca in afara de plamini nu mai are nici un organ afectat toate fiind sanatoase.Medicii au spus ca nu poate fi operata si nici eu nu vreau acest lucru.Singurul tratament care mi-a fost recomandat de medici sunt citostaticele.Pina la urma o sa o las sa inceapa acest tratament daca nu mai am alta solutie. Ce te rog eu pe tine. AS vrea sa imi spui de unde pot achizitiona tratamentul de care ne-ai spus si daca il poate face in paralel cu cel recomandat de medici. Iti multumesc din suflet pentru picatura de speranta care mi-ai dat-o.
0
14-12-2009, ora 19:08
lala26
Nu este medic/terapeut
lala26
buna luci ma numesc lala si as vrea sa iti spun si eu cite ceva despre cancerul la plamini. tatal meu are 6 luni de cind a murit de aceeasi boala.am facut tot ce am putut sal salvam dar boala era deja in grad 4 si nu am putut decit sai alinam durerea fara sai dam morfina care lar fi facut o leguma.iam dat niste pastile pe baza de plante care iau calmat foarte bine durerea si chiar a fost un om normal pina in ultima clipa. nu vreau sa te sperii dar vreau sa te fac sa te gindesti mai intii prin ce trece ea.singurul lucru pe care il regret ca lam facut cit traia tatal meu e ca lam lasat sa faca citostaticele. fac bine pe o parte dar iti distrug restul organismului. fii foarte atent la ficatul ei si la durerile de oase ptr ca tumorile canceroase la nivelul lor daca sunt mai mici de 1 cm nu se vad la rmn.-*


(*modificat de administrator)
0
15-01-2010, ora 20:47
Irina Magdas
Nu este medic/terapeut
Irina Magdas
Buna. Ma numesc Irina, tatal meu are cancer si ia morfina de 3 luni iar acum i s-au umflat picioarele foarte tare si nu mai elimina apa. I-am dat furosemit dar fara nici un rezultat la eliminarea apei. Ce pot sa fac?
Multumesc anticipat.
0
11-02-2010, ora 19:25
Terra Mater
Nu este medic/terapeut
Terra Mater
Eu am evitat cancerul la intestin! In luna mai am fost diagnosticata cu o multime de adenomi tubulari cu risc atat redus cat si ridicat de displazie (transformare in tumori maligne) care impuneau exereza totala de urgenta. Cu timpii lungi care din pacate exista in sistemul sanitar italian, am ajuns sa programez aceasta interventie abia pentru luna noiembrie. Intre timp, in august am inceput dieta-terapie a dr. Max Gerson. Dar mi-a fost efectiv imposibil sa o fac in totalitate, pentru ca nu am reusit sa imi procur integratorii pe care acesta ii indica in cartea sa. Asa ca am facut un cocktail din terapia Gerson+Maria Treben+ Breuss+Nacci+ Di Bella+ Pantellini care consta in sucuri proaspete de mere, morcovi, sfecla rosie, supa lui Hyppocrate, consum de ulei crud de in, eliminarea completa a sarii, a zaharului si uleiului rafinat, a carnii, a untului, margarinei, laptelui, branzeturilor, a painii; infuzii de coada calului si coada soricelului, 6 inghitituri de macerat de radacina de obligeana pe zi, ascorbat de potasiu 1 gr, circa 100ml de clorura de magneziu (25-30 gr, clorura de magneziu dizolvata intr-un l de apa care apoi se tine la frigider), cate 2-3 ovule de ulei de peste cu Omega 3, 2 capsule de Coenzima Q10, 2x 30 picaturi de tinctura de echinacea. Ulterior am adaugat 1 apoi 2 apoi 3 grame de vitamina C, 2 ovule de vitamina E si 2 pastile de vitamina A si 3x50mg de vitamina B3 (niacina). Am inceput sa consum la inceput cate o lingurita de seminte de mere macinate apoi cate 6-7 iar acum chiar 9-10 mandorle amare (vitamina B17, sau amigdalina, sau Laetrile).
Toate acestea le-am gasit in carti si referate ale unor medici care au fost pusi la zid de sistemul medical international, pentru ca descoperirile lor nu convin OMS, FDA si BIG-PHARMA care conduc de fapt intregul sistem sanitar mondial, pentru ca, contravin intereselor acestora financiare. Alimentatia mea din august se bazeaza pe hrana biologica preponderent vegetala. (Consum doar putina urda nesarata din zer de vaca, iaurt slab si cate un galbenus de ou crud odata la saptamana pe langa diverse alimente mai mult crude vegetale; mai consum peste proaspat de mare). Incepusem sa am o pronuntata aldosteronemie pe care medicii se faceau ca nu o vad, (pentru ca eu am avut curajul sa spun ca nu vreau terapii alopate ci doar tratamente naturiste), ceea ce, impreuna cu simptomatologia, parea a fi semn al unei forme rare de carcinom la glandele suprarenale. Ieri am obtinut rezultatele analizelor efectuate cu 3 saptamani in urma: valorile au reintrat aproape complet intre limitele normale. (De doi ani erau dublul valorilor maxime de referinta si nu am avut niciun tratament pentru a-l reduce.) Acum, cand le arat medicilor rezultatele mele, imi spun cu nerusinare ca... cu siguranta au gresit laboratoarele si cei de la serviciile de examinari instrumentale, ca nu au vazut bine, ca nu au interpretat bine... etc. Doar ca sa nu recunoasca faptul ca doar cu alimentatie corecta si vitaminizare si mineralizare corespunzatoare chiar si bolile cele mai grave se pot vindeca. In noiembrie cand qm facut colonoscopia cu care ocazie trebuiau sa imi elimine acele adenoame sau chiar tumori cum banuiau deja medicii ca s-ar fi format, au ramas perplexi. Nu mai aveam urma de adenom ci prin cele 16 biopsii pe care mi le-au facut in intestin in noiembrie, au putut sa constate doar o scurgere abundenta a mucoasei intestinale, de tip reparatoriu. Gastroenterologul care monitoriza situatia mea, acum doua-trei saptamani a vrut sa stie cum am reusit acest lucru si dupa ce i-am relatat ceea ce am facut, mi-a strans mana si mi-a scris pe biletul adresat medicului de familie ca sunt libera sa continui cu dieta-terapie pe care am urmat-o pana acum. In plus, a afirmat ca aceasta dieta-terapie ar trebui sa o urmeze si el daca nu pentru altceva, macar pentru a mai scapa de kg in plus (el fiind usor supraponderal). Asta inseamna onestitate profesionala! Dar cati sunt onesti si preparati?
Deci, dragii mei, terapiile naturiste functioneaza! Sunt singurele care vindeca cancerul si alte boli. Cele alopate lasa doar impresia vindecarii. Mai devreme sau mai tarziu, simptomele adormite de aceasta, ale multor boli izbucnesc in alte parti ale corpului, sub alte forme, si atunci cand corpul este mult mai slabit, fara puterea de a lupta corespunzator impotriva agresiunilor. Eu merg mai departe la acelasi mod pentru ca de fapt boala de care sufar este mai grea, este vorba de sclerodermie (problemele intestinale, la rinichi, plamani, esofag, sunt doar consecinte ale acesteia). Toti medicii afirma si despre aceasta ca este nevindecabila, ireversibila, ca singurul lucru care se poate intampla este doar ca aceasta sa se agraveze mai repede sau mai lent.
Pot sa o zica atat cat le pare! Eu deja am rezultate si aici. In peste 3 ani si jumatate este pentru prima data ca anticorpii ANA nu mai sunt pozitivi! Pentru prima data in 3 ani si jumatate pielea mea nu mai este ingrosata si plina de noduri, ci a inceput sa isi recapete elasticitatea. Oare, de ce l-au apucat pandaliile pe profesorul care cica ma monitorizeaza, cand i-am spus ca trag tare cu vitamine si minerale? Nu ar fi fost mai degraba datoria lui sa imi sugereze sa fac o cura de vitamineminerale in loc sa faca crize de nervi urland ca cine mi-a zis mie de tampenii cu vitamine si minerale si cu ierburi si creme pe baza de buruieni, auzind ca eu oricum le-am luat si el nu a putut sa nu constate semnele pozitive?
Cautati sa va tratati singuri, dar corect, pentru ca medicii vostri nu au interes sa o faca, sau multi dintre ei nu stiu sa o faca (si una si alta sunt foarte grave). Ei sunt prea vanduti sistemului, care ii subventioneaza ca sa promoveze medicamentele industriilor farmaceutice, care la randul lor finanteaza totul: scolile de medicina, farmaciile, spitalele, medicii, politica, presa, TOTUL. Cautati sa va procurati (cat inca se mai poate) cartile Mariei Treben, a dr. Hulda Clark, a dr. Catherine Kousmine, a dr. Max Gerson, a ing. Rudolf Breuss, a dr. Giuseppe Nacci, a dr. Luigi Di Bella, a dr. Pauling, a dr. Tullio Simoncini, a dr. Louis Kuhne. Nu nesocotiti si nu dispretuiti natura cu "buruienile" ei. Omul a fost creat, ca intreaga natura, de catre Dumnezeu si am fost lasati sa traim in simbianta cu intreaga natura. Aproape tot ceea ce este "bun" de gust este rau pentru sanatate. Toate adausurile din alimente sunt folositoare doar unei parti: celor care comercializeaza produsele. EXALTAND GUSTUL PRODUSELOR, ISI ASIGURA UN VOLUM DE VANZARI ANCESTRAL, DAR, VAI NOUA, CAT RAU NI SE FACE NOUA CELOR CARE CUMPARAM... Ideal ar fi sa devenim cu totii constienti de acest lucru si sa ne intoarcem cu fata catre natura, catre cultura simpla, biologica, cea pe care au practicat-o cu bun simt, respect si temere de Dumnezeu stramosii nostri.
Dumnezeu sa va ocroteasaca, sa va calauzeasca si sa va deschida ochii mintii spre a fi in masura sa alegeti ceea ce este mai bine pentru sanatatea voastra! Doamne ajuta!
0
16-02-2010, ora 13:54
luciana.l
Nu este medic/terapeut
luciana.l
Cancerul în toate formele sale poate fi vindecat?
DA cancerul poate fi vindecat, spun acest lucru în primul rând din propria mea convingere şi în al doilea rind, cunosc foarte multe persoane care au diferite forme de cancer şi care în urma unor terapi naturiste au avut rezultate incredibile.
EU cred că pentru fiecare din noi sănătatea are o importanţă deosebită şi singurul lucru care ne-a mai rămas astăzi şi pentru care suntem direct responsabili, este propria noastră sănătate.
Fiecare din noi pe parcursul vieţii suntem supuşi unui proces de uzură şi îmbătrânire fizică, din păcate există o serie de factori externi care accelerează acest proces(substanţe dăunătoare pe care le asimilăm zilnic fără voia noastră). Acesti factori favorizează producerea accelerată de radicali liberi care în cantităţi mari afectează celulele organismului, atunci organismul este preocupat in primul rând de combaterea numărului mare de radicali liberi, neglijânduşi funcţiile naturale de regenerare.
DAR organismul nostru, prin sistemul său imunitar, este apt să lupte împotriva factorilor cauzatori de boală şi să se auto-vindece.
Sfatul meu este să preveniţi NATURAL în locul produselor chimice, deoarece organismul nostru necesită o alimentaţie bogată in proteine, vitamine, săruri şi substanţe minerale, acizi graşi esenţiali, acizi fenolici, flavonide, etc. Acest lucru reprezintă garanţia unui organism sănăos.
0
25-02-2010, ora 10:17
dianav
Nu este medic/terapeut
dianav
DDAANNYY SAU ORICINE ALTCINEVA care a tinut cura lui BREUSS va rog sa ma ajutatI!prietena mea a inceput aceasta cura de 4 zile, dar nu suporta sucul de legume.ii e scarba de el.in 4 zile a baut maxim 10 inghitituri si nu stiu cat o sa reziste doar cu ceaiurile mai ales ca deja a slabit vizibil.azi cand a baut o inghititura a vomat si mi-e frica sa nu i se intample ceva...oare n-ar putea sa bea doar un suc de morcovi, de mere, sau de portocale, sau supa de ceapa pt. ca pe asta chiar nu poate sa-l bea.si inca ceva...ea bea de obicei f. multa apa asa ca acum tot timpul moare de sete...apa plata n-are voie sa bea in timpul acestei cure?
0
28-03-2010, ora 11:18
ghitavarodi
Nu este medic/terapeut
ghitavarodi
ma numesc ghita am28 ani tatal meu are cancer pulmonar malign din cauza unuiei comlicati a trebuit operat de urgenta la stomac si pentru o perioada nu i se poate face ghimioterapie sa dori sa urmeze un tratament naturit vas multumi din suflet daca mati putea ajuta cu vreo informatie.VA MULTUMESC SI SANATATE LA TOTI.
0
28-03-2010, ora 12:06
Terra Mater
Nu este medic/terapeut
Terra Mater
"ma numesc ghita am28 ani tatal meu are cancer pulmonar malign din cauza unuiei comlicati a trebuit operat de urgenta la stomac si pentru o perioada nu i se poate face ghimioterapie sa dori sa urmeze un tratament naturit vas multumi din suflet daca mati putea ajuta cu vreo informatie.VA MULTUMESC SI SANATATE LA TOTI."
La Arad, va puteti adresa domnului Iulian Voinea, care de peste 30 de ani trateaza si vindeca oamenii de diferite forme de cancer in diverse stadii, cu un leac naturist.
-*
Leacul este extrem de eficient si sigur, iar costul sau consta in "cat vreti dumneavoastra sa dati", dar nu mai mult de 100 RON. Omul efectiv a ajutat si ajuta oamenii si nu cauta sa se imbogateasca pe seama suferintelor lor.
Va doresc multa sanatate, incredere in sansa de vindecare si multa credinta in Dumnezeu si in ceea ce prin Natura de El creata ne-a pus la dispozitie de la inceputuri!

(*modificat de administrator)
0
29-03-2010, ora 22:24
maria 90
Nu este medic/terapeut
maria 90
eu una nu cred chiar dk imi doresc din tot sufletul sa aibe o cura eu am 20 ani mama mea tocmai a aflat ca are cancer de stadiul 1 nu stiu exact cat de grav este dar ma rog bunului dumnezeu sa aiba o viata lunga.sa speram ca se va gasi antidotul corespunzator cancerulu de orice tip sa speram numai asa cei care sufaera de aceasta grea boala se vor vindeca.multa sanatate ca este cea mai importanta.
0
09-04-2010, ora 12:13
ghitavarodi
Nu este medic/terapeut
ghitavarodi
buna ziua tatal meu are cancer la plamini neoperabil am auzit de un tratament pe baza de petrol dublurafinat.Rugamintea mea este daca a auzit cineva sau stie de unde se poate achiziona.Vreo rafinarie sau din ori ce alt loc. Va multumesc anticipat si stept un raspuns cit mai urgent stiind ca toata lumea de pe sait stie ce blestemata si rapida este aceasta boala va multumesc.
0
09-04-2010, ora 12:21
ghitavarodi
Nu este medic/terapeut
ghitavarodi
multumesc dm. Terra pentru mesajul trimis.Inca nu am reusit sa iau legatura cu domnu Voinea dar mai incerc.Speranta moare ultima va multumesc inca o data.
0
09-04-2010, ora 15:56
Terra Mater
Nu este medic/terapeut
Terra Mater
"ma numesc ghita am28 ani tatal meu are cancer pulmonar malign din cauza unuiei comlicati a trebuit operat de urgenta la stomac si pentru o perioada nu i se poate face ghimioterapie sa dori sa urmeze un tratament naturit vas multumi din suflet daca mati putea ajuta cu vreo informatie.VA MULTUMESC SI SANATATE LA TOTI."
La Arad, va puteti adresa domnului Iulian Voinea, care de peste 30 de ani trateaza si vindeca oamenii de diferite forme de cancer in diverse stadii, cu un leac naturist.
-*
Leacul este extrem de eficient si sigur, iar costul sau consta in "cat vreti dumneavoastra sa dati", dar nu mai mult de 100 RON. Omul efectiv a ajutat si ajuta oamenii si nu cauta sa se imbogateasca pe seama suferintelor lor.
Va doresc multa sanatate, incredere in sansa de vindecare si multa credinta in Dumnezeu si in ceea ce prin Natura de El creata ne-a pus la dispozitie de la inceputuri!

(*modificat de administrator)
_


multumesc dm. Terra pentru mesajul trimis.Inca nu am reusit sa iau legatura cu domnu Voinea dar mai incerc.Speranta moare ultima va multumesc inca o data.

Dupa cum vedeti, administratorul site-ului a modificat mesajul meu; mai concret, a eliminat exact acea parte care continea nr. de telefon si adresa domnului Iulian Voinea. Celor care considera ca le pot fi de folos aceste informatii, -*
Scrieti-mi si am sa va transmit prin e-mail atat numarul de telefon cat si adresa persoanei respective. Pana reusiti sa il contactati pe domnul Voinea, va pot sugera sa treceti cat mai repede posibil pe integratori vitaminici si minerali: vitamina C intre 10-20 grame zilnic, distribuita in mai multe reprize, dintre care doua in combinatie cu bicarbonat de potasiu pur; clorura de magneziu: circa 200ml de solutie zilnic (se dizolva 30 gr. de clorura de magneziu intr-un litru de apa care se pastreaza la frigider). Vitamina E circa 800 UI zilnic, vitamina A sau betacaroten, in cantitate de circa 9000-10000 mcg zilnic, coenzima Q 10 cate 3 -4 pe zi. De asemenea, vitamina B3, cate 3-5 comprese zilnic, insotita de B complex. Beti circa 1, 5-2 litri de suc curat de mere, morcovi, frunze de telina, de patrunjel, de sfecla rosie sau alba. Eliminati sarea, zaharul si uleiul rafinate. Evitati pe cat posibil painea si fainoasele din comert; folositi paine in cantitati moderate, din faina integrala, macinata acasa sau la o moara in care averti incredere. Evitati alimentele acidificante si orientati-va spre cele alcalinizante. Eliminati definitiv si categoric fumatul si consumul de alcool, oricat de slab ar fi si in orice cantitate. Si mai ales, evitati orice medicament, chimioterapia, radioterapia, antibiotice, antiinflamatoare. Faceti clisme cu infuzii de plante, cu cafea biologica, si cu bicarbonat de sodiu.. Pentru eliminarea lichidului ascetic consumati pelin uscat, pe care dupa ce il frecati intre palme il cerneti, si luati 3lingurite zilnic. Il tineti sub limba circa 15 minute dupa care il inghititi si beti ceai de pelin. Pentru metastaze, se face un amestec de 500 gr. untura curata, biologica, (sau unt de casa, biologic), 500 gr. cafea biologica, 500 gr. lamai biologice, 500gr. miere poliflora curata din care se iau zilnic cate 3 linguri sau de mai multe ori 5-6 lingurite.
Procurati-va alga Clorella, Zeolite si Argint Coloidal, pentru ca acestea ajuta la eliminarea multor virusi, bacterii si fungi precum si a metalelor grele.
De cancer se poate vindeca! Trebuie insa multa determinare, incredere, vointa, credinta!
Decizia este in mainile voastre. Voi trebuie sa hotarati daca veti trai sau veti muri. Dumnezeu da, dar nu baga in traista. Un proverb zice asa: "Incepe-ti tu opera ta, ca Dumnezeu o va desavarsi."
Va doresc din tot sufletul sa aveti intelepciunea de a decide cum este mai bine!
Doamne ajuta!
0
15-04-2010, ora 01:22
popovicitraian
Nu este medic/terapeut
popovicitraian
Buna seara! Cautati-l pe Dr.Homeopat Lungu Gabriel, daca reusiti sa ajungeti la el aveti sansa cea mai mare sa va vindecati. Eu am reusit cu ajutorul dansului prin multe incercari. Este singura sansa dupa parerea mea. Am fost la zeci de doctori si aproape ne-au bagat in groapa pentru ca ei sunt mereu pe fuga sa ne indoape cu medicamente toxice si chimioterapie si abandoneaza cazul daca este stadiul 4. Dr. Lungu Gabriel colaboreaza cu Dr. Simoncini din Italia si Dr. Wagner din cate am inteles si merge pe filozofia actionarii directe asupra sistemului imunitar cu marirea fortei de 200% si distrugerea celulelor canceroase. Nu sunt medic si nu cunosc termenii sau tehnica insa stiu ca se vindeca. Doamen ajuta si incercati medicina naturista.Renuntati la Chimioterapie sau tratamente alopate. Nu isi au rostul pozitiv!
0
15-04-2010, ora 21:21
Elena234
Nu este medic/terapeut
Elena234
Ma numesc Elena, am vazut posturile si vreau sa va informez ca eu am apelat la Dl. Lungu Gabriel care trateaza homeopat si sotul meu a fost diagnosticat in 2009 cu cancer pulmonar stadiul 2, am reusit cu tratamentul dansului ft strict si in 3 luni am scapat de cancer. Va spun sincer ca am reusit fara citostatice.Va pot da tratamentul care l-am urmat daca imi trimiteti un email.Pe dansul il puteti gasi pe blog flu. Tratamentul este ft simplu dar greu de obtinut fara ajutorul dansului. Se bazeaza pe principii diferite de medicina conventionala.Multumesc lui Dzeu ca n-i l-a adus in cale pe Dl. Lungu. Sunt multi medici buni dar pentru mine Dl Lungu Gabriel a fost singura mea speranta in care am avut incredere.
0
19-04-2010, ora 18:14
mirunanicolau
Nu este medic/terapeut
mirunanicolau
Buna seara tuturor,

Am citit cu mare interes tot ce s-a postat pe acest forum, insa am observat ca nimeni nu a vorbit si despre calitatea sucului. Cand zic calitatea sucului, ma refer la principiul prin care s-a obtinut sucul si daca proprietatile acestuia s-au pastrat in urma procesului de stoarcere.

Din cate stiu, pentru terapiile bazate pe sucuri se recomanda sucurile obtinute prin presare si nu prin centrifugare.
Pentru cei interesati exista o firma in Bucuresti care importa si distribuie astfel de storcatoare prin presare. Eu i-am gasit, cautand pe google storcatoare necentrifugale prin presare la rece.
0
19-04-2010, ora 19:54
Terra Mater
Nu este medic/terapeut
Terra Mater
"Autor: mirunanicolau Data: 19-04-2010, ora 18:14 :

Buna seara tuturor,

Am citit cu mare interes tot ce s-a postat pe acest forum, insa am observat ca nimeni nu a vorbit si despre calitatea sucului. Cand zic calitatea sucului, ma refer la principiul prin care s-a obtinut sucul si daca proprietatile acestuia s-au pastrat in urma procesului de stoarcere.

Din cate stiu, pentru terapiile bazate pe sucuri se recomanda sucurile obtinute prin presare si nu prin centrifugare.
Pentru cei interesati exista o firma in Bucuresti care importa si distribuie astfel de storcatoare prin presare. Eu i-am gasit, cautand pe google storcatoare necentrifugale prin presare la rece."

Vreau sa va informez asupra urmatorul fapt: o prietena a mea, bolnava de cancer a facut timp de 6 luni terapia Gerson ca la carte, monitorizata de medici gersoniani din Budapesta si a comandat aparatura pentru sucuri in Mexic, exact acea aparatura recomandata de Gerson. Eu am folosit pentru obtinerea sucurilor un storcator cu centrifuga, profesional, din cele ce se folosesc in barui si restaurante. Rezultatele au fost acestea: ea, dupa cele sase luni a descoperit (la rezonanta magnetica) ca este plina de metastaze iar in cazul meu, procesul degenerativ a fost blocat si am inceput sa parcurg drumul inapoi spre insanatosire. Deci... va las poe voi sa judecati singuri. Si eu imi spuneam ca, prin stoarcerea fructelor cu aparatul meu se pierd prin incalzirea aparatului o multime de vitamine si enzime benefice organismului, dar... chiar si asa, am reusit sa am rezultate. Insa eu nu m-am limitat doar la sucuri si o alimentatie foarte atenta; ulterior am realizat ca fructele si zarzavaturile acestor vremuri sunt mult mai sarace in vitamine si minerale si am trecut la suplimentarea lor cu un aport sustinut, consistent de vitamine si minerale in stare pura : vitamina C (am depasit 12 gr. zilnic), clorura de magneziu, ascorbat de potasiu, Zeolit, etc. Am suplimentat mult dozele de vitamine si minerale, pentru ca am ajuns la concluzia ca cele recomandate de obicei sunt dozele pentru persoanele aproape sanatoase sau care chiar sunt sanatoase si fac anumite eforturi si deci, sunt doze de mentinere nu de vindecare. In cazul meu si al celor suferinzi e boli degenerative, sunt necesare doze mult mai mari, asa cum veti gasi in schema dr. Linus Pauling.
Darm cel mai mjult, insanatosirea depinde de cat de pozitivi suntem noi ca persoane, de cat reusim sa unim mentalul cu psihicul si fizicul pentru a face front comun impotriva bolii. As mai sugera celor bolnavi sa mestece cat mai mult cimbrisor de munte, sa il tina sub limba circa 15 minute dupa care sa il inghita.
Doamne ajuta tuturor!
0
20-04-2010, ora 13:54
mirunanicolau
Nu este medic/terapeut
mirunanicolau
Trebuie sa tratam individul si nu boala. Suntem unici. De aceea si tratamentul este personalizat cand vine vorba de medicina alternativa. Exista sanse ca de ex. o schema de tratament care mi s-a aplicat mie la altcineva sa nu aiba nici un efect. Parerea mea este ca astfel de aparate ajuta la imbunatatirea calitatii vietii si la prevenirea aparitiei unor boli.
In ceea ce va priveste pe dumneavoastra, nu cred ca puteti spune ca storcatorul centrifugal va ajutat sa va vindecati. Intr-adevar fructele si legumele de pe piata nu sunt cele mai grozave insa lipsa vitaminelor si mineralor din fructe si legume este datorata in primul rand si principiului de stoarcere al aparatului. Prin presare la rece se pastreaza un procent dublu de vitamine, enzime si minerale in continutul sucului, fata de un storcator centrifugal. Plus ca la un astfel de storcator puteti obtine prin stoarcere si sucuri din verdeturi precum: frunze de telina, iarba de grau, orz, varza, salata, etc., ceea ce cu un storcator centrifugal nu veti putea obtine.

Multumesc.
0
27-04-2010, ora 16:48
liviu_64
Nu este medic/terapeut
liviu_64
buna ma numesc Liviu si azi am intrat prima oara pe forumul asta.
Nu stiu ce aparate sau tratamente sant sau daca chiar sant pt cancer
Pentru mine un lucru este cert.Ai cancer?De cancer mori.E adevarat ca sant forme de cancer si faze care iti permit sa traiesti mai mult iar altele te rapun repede.Mai sant si tari unde se face poate mai mult pentru pacientii si oamenii bolnavi.Cancerul nu il luam de nicaieri, , il facem se dezvolta in organismul nostru din motive pe care medicina incearca sa le explice dar ma indoiesc ca le cunoaste de ajuns de bine.Cred in vindecari asa zise miraculoase.Tocmai pt ca mi se pare normal si in firea lucrurilor ca ceva sa ia nastere si sa si moara.Unii dintre noi, din pacate putini au un trup, un organism si un psihic capabil sa lupte cu boala.De ce nu, , , de ce sa nu credem ca poate sa se si vindece singur asa cum sa imbolnavit.
Acum 7 ani mama mea a murit de cancer.In urma cu alti 6 ani a fost operata de cancer uterin.Nimeni nu ia dat la vremea respectiva mai mult de 2-3 ani.A traiot 6 pana la metastaza.De ce?
O fi fost de vina meniul crud si sucurile naturale?
Inclin sa cred ca da.Dar pot sa ma si insel.Cu certitudine insa ne imbolnavim vinovati fiind de o viata gresita.Acum 2 ani am fost diagnosticat la un cintrol medical de rutina cu Adenopatii miliare parenchimul splenar, , , (scuzati daca gresesc terminologic vorbind).In urma tomografului s-au descoperit mai multi ganglioni mariti, cativa destul de mari undeva pe hilul pulmonar atat in stanga cat si in dreapta, , pe splina parca spuneau medicii atunci ca ar fi o adenopatie cu necroza centrala.Dar splina in limite normale.M-au trimis la biopsie.Poate, , nu am facut bine dar am refuzat biopsia.De frica, , pentru ca citisem cate ceva despre cancer.Cu teama in suflet si incepand sa privesc lumea ca printr-o fereasta, , ca pe ceva din care nu mai fac parte, , incet incet m-am obinuit cu ideea si am ales sa mor dar cat traiesc sa traiesc fara sa chinui prin spitale degeaba.
Asa ca.intr-adevar, , , nu mai dati sperante unor oameni care deja se lupta sa inteleaga de ce tocmai lor li se interzice sa traiasca.Ma scuzati de lunga mea interventie.Ca un ultim cuvant, , , , , am citit o sumedenie de lucrari despre cancer.si fara nici un tratament fara nici o interventie, , , am trait 2 ani fara sa am nici un simptom aferent cancerului, Sper ca medicii sa se fi inselat, , , dar.se prea poate ca eu sa fi ales gresit si..Va doresc sanatate tuturor.
0
28-04-2010, ora 18:00
ionuts71
Nu este medic/terapeut
ionuts71
Din pacate din clipa in care ne nastem nu mai avem decat o singura optiune, mai devreme sau mai tarziu. Daca ne luam dupa statistici cred ca putine persoane mor de o "moarte buna". Restul? Infarct, comotii cerebrale, cancer, calcati de vreo masina etc. Desigur, poti sa te tratezi de cancer si sa mori lovit de o masina... a avut rost tratamentul? Cinic si cu umor negru, putem raspunde la mesajul anterior ca te poti trata de anumite tipuri de cancer daca nu mori de altceva intre timp.

Resemnarea si ignorarea unei boli nu ajuta cu nimic. Unele persoane accepta sa duca o boala intr-un mod resemnat. Altele nu. Deci? Are rost sa ne tratam daca tot murim la un moment dat? Depinde de ce faci in acest timp, daca poti sa te bucuri de viata, de o dimineata insorita, de vederea unui copac inflorit, de prezenta celor dragi etc.

In urma prezentarii alternativelor, decizia de urmare a unui tratament, alopat sau alternativ, ar trebui sa apartina in exclusivitate celui bolnav. Sa o faca din convingere. Eu cred ca un lucru important in timpul tratamentului sa vrei cu adevarat sa te vindeci si sa crezi ca tratamentul te ajuta, sa vrei sa traiesti. In orice caz, resemnarea te trage inapoi, nu te ajuta cu nimic.
0
17-06-2010, ora 16:46
deliacats
Nu este medic/terapeut
deliacats
buna theolina da ganoderma este foarte bine vazuta in terapiile naturiste si eu o folosesc si mi-a ridicat mult imunitatea si impreuna cu imunostim sunt multumita de ele eu am fost operata la san de tumoare si am extirpat ambii sani.tumora era la dreptul dar pentru a nu risca o recidiva deja am avut una la cel drept am fost foarte dura in alegere.Si am inceput tratament cu ganoderma si imunostim si cartilaj de rechin voi face si terapiile lor in paralel.Nu stiu ce decizie ati luat voi pentru ca mesajul tau e de anul trecut.lTine-ma la curent.Si multa sanatate
0
22-06-2010, ora 20:38
stoicaiulia
Nu este medic/terapeut
stoicaiulia
Buna ziua, dl. Toni, puteti lua legatura cu dl. terapeut Lungu Gabriel, dansul a vindecat ft multe cazuri de cancer laringian si esofagian si va poate ajuta, dansul lucreaza cu Dr. Simoncini si eu am apelat la dansul si m-am vindecat complet. Ii multumesc pe aceasta cale ft mult. Daca pot posta schema de tratament si numarul de telefon al dl. Lungu Gabriel - -*. Multumesc.



(*modificat de administrator)
0
24-06-2010, ora 08:03
mihaialbu
Nu este medic/terapeut
mihaialbu
Buna ziua! Pentru liviu_64. De cancer nu mori daca urmezi un tratament care este bun, am in familie un caz de cancer vindecat prin terapiile domnului terapeut Lungu Gabriel si tumora s-a incapsulat pina in prezent. Este un tratament natural cu micromolecule. Nu inteleg de ce nu se incearca mai mult tratamentele naturiste cand observam clar ca medicina conventionala a parasit de mult pe cei bolnavi de cancer. In plus cum este posibil ca medicii oncologi sa recomande sa manance orice, inclusiv carne la gratar??? Sotia mea a urmat un regim alimentar deosebit de strict care nu continea nici acizi nitrici nici proteina animala si a reusit cu tratamentul naturist al dansului fara nici un fel de interventie chirurgicala sau chimioterapie. Urmati un tratament natural fara compusi chimici si o sa reusiti sa scapati de aceasta maladie.Doamne Ajuta! Multa sanatate va doresc tuturor.
0
22-07-2010, ora 12:09
mirunanicolau
Nu este medic/terapeut
mirunanicolau
Consumati cat mai multe racinoase si verdeturi sub forma de salate sau sucuri naturale obtinute prin presare. Sucul din iarba de grau, iarba de orz si lucerna si sucul din sfecla rosie sunt minunate.
0
05-08-2010, ora 01:29
ionuts71
Nu este medic/terapeut
ionuts71
mariacaziu: pe mine ma ducea bunica-mea la centrele de tratament de la Olanesti si Calimanesti - Caciulata sa fac aerosoli cu ape sulfuroase. Eram mic, apa cam putea (de la sulf), stateam cu tubuletele alea in nas de 2 ori pe zi parca... dar de operat nu m-am mai operat. Acum nu mai stiu daca se mai practica sau se mai recomanda aerosolii si inhalatiile... e mai "ieftin" si mai pragmatic sa te operezi decat sa mergi la bai.
Incercati sa luati legatura aici:

http://www.revistafelicia.ro/articol_1007318/calimanesti-caciulata_miracol_si_legenda.html
http://www.calimanesti-caciulata.ro

Am citit ca se fac aerosoli si pe la salina din Slanic Prahova sau pe litoral prin unele statiuni. Incercati sa gasiti un pediatru mai batran... sigur stie pe unde sa mergeti.
0
18-08-2010, ora 00:28
nicoletaradulescu
Nu este medic/terapeut
nicoletaradulescu
Buna seara! As vrea sa ii multumesc dr. Lungu Gabriel ca mi-a salvat sotul de cancer. Este putin ce pot sa fac pentru dansul in situatia in care doctorii oncologi m-au trimis sa mor acasa dar am avut incredere in terapia dansului si am reusit dupa atata timp de suferinta. Va multumesc din suflet si multumesc si celor de la Romedic pentru ca m-au informat despre dansul. Sa va dea domnul sanatate si sa aveti incredere in terapia dansului ca este singura care cred eu ca mai poate salva bolnavul de cancer.-*


(*modificat de administrator)
0
18-08-2010, ora 01:46
Radusi
Nu este medic/terapeut
Radusi
Cancerul este boala secolului dar vrea sa a fac cunoscut ca aceasta boala poate fi invinsa foarte rapid prin tratamentele naturiste. Dl. Lungu Gabriel este unul din cei mai buni terapeuti din Europa care a reusit sa vindece zeci de cazuri de cancer stadiu 4!!! Cumnata mea a fost la domnia sa si fara nici un fel de exagerare metastazele au disparut in 4 luni! Acum am inceput sa vad puterea unui tratament naturist care medicii spun ca este doar pentru "preventie" si nu curativ. Domnii doctori va informez ca, cumnata mea s-a vindecat cu tratamentul domnului Lungu, tratament naturist... care era pentru preventie...Ironic, nu? Va doresc sa deschideti ochii inainte de a face un pas inainte cand este vorba de cancer. Consultati-l pe dl Lungu cei care dau de dansul caci si dansul recomanda operatia in anumite situatii, deci tratamentul ar trebui sa mearga impreuna cand este cazul si medicii sa lase trufia lor de anti-naturisti.
0
19-08-2010, ora 22:29
sticsi
Nu este medic/terapeut
sticsi
buna.tatal meu a fost diagnosticat cu cancer la pancrea si metastaze la ficat.cu toate astea, l-au trimis sa isi faca markeri tumorali.poate cineva sa imi raspunda dc ce l-au trimis?mai e vreo speranta sa nu fie cancer?in diagostic scria ca are pancreasul 4 cm si leziuni hepatice.va implor sa imi raspunde-ti care e parerea dvs.sa faca un RMN?
Acest topic a fost închis. Nu mai pot fi adăugate noi comentarii.
372 comentarii 1 23 ..... 12 13 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.