cancerul la san

18-04-2007
dianaispas
Nu este medic/terapeut
dianaispas
am 21 de ani si vroiam sa va rog frumos daca se poate sa-mi spuneti daca se poate sa iti apara noduli sau ganglioni la o varsta de17-18 ani?eu am de aproape 4-5 ani la san si parca crreste cate un pic cate un pic.Stiu ca acel control se face dupa varsta de 30 si daca ma puteti ajuta si pe mine sa rezolv aceasta problema.v-as fi recunoscatoare multumesc anticipat.DIAN
4 comentarii
0
27-04-2007, ora 00:00
dianaispas
Nu este medic/terapeut
dianaispas
ma puteti ajuta si pe mine va rog multumesc
0
16-07-2007, ora 00:00
danutza_26
Nu este medic/terapeut
danutza_26
diana sunt in aceiasi situatie ca si tine, am si eu un nodul de 7 ani la sanul stang a tot crescut in decursul acestor anii, acum a inceput sa i se modifice forma, acum cateva luni am facut o ecografie la sanul stang ca acolo il am si mi sa recomandat sa fac de urgenta o mamografie, numai ca nimeni nu a vrut sa imi faca ca nu am decat 25 ani dar daca esti din bucuresti si cunosti pe cineva ai sanse sa iti faca mamografia, eu mi am facut ola spitalul coltea cu mici interventi dar totusi incearca acolo sau la pantelimon costa 40 leidar este cu progamare sper sa reusesti, bafta, mie dupa mamografie mi sa spus de la spitalul coltea sa merg la medicu care mia recomandat mamografia si sa imi dea tratament si sa mai fac cate un consult din cand in cand nu mai ca nu mi sa dat nici un tratament, am mers la medicul care ma trimis sa fac mamografia si cand a vazuto si iam spus ce au zis cei de la spital se uita intruna la mamografie si nu i ii convenea ceva, dar nu stiu ce, ca nu a vrut sa imi spuna zicea intruna "dar dar dar" bafta eu zic sa iti faci o ecografie pt inceput si pe urma vezi ce iti recomanda
0
15-08-2007, ora 00:00
dianaispas
Nu este medic/terapeut
dianaispas
iti multumesc pentru sfat dar eu nu sun din bucuresti din drobeta urnu severin asa ca mai slabe sanse.dar nu v-a zis raspunsul la mamografie ce aveti sau ceva de genu sa stiti pentru ce ati facut acea mamografie?oricum am sa vad ce fac va multumesc inca o data.
0
15-08-2007, ora 00:00
danutza_26
Nu este medic/terapeut
danutza_26
siu doar ca am un nodul mare si ca ma doare si sanu cateodata doar atat, dar vreau sa merg la oncologie ca sa vad poate cei de la oncologie imi pot spune ce sa fac
poate imi da un tratament sau sa imi spuna daca este cazu de operatie
vreau sa aflu adevarul cat mai curand ca nu mai pot sta asa si trece timpu si imi este frica sa nu fie la un momendat prea tarziu sa mai incep tratamentu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.