Cand inghit parca se freaca ceva in gat, cum ar fi 2 cartilaje sau 2 oase

05-10-2011
George111
Nu este medic/terapeut
George111
Buna din nou. Am scris pe acest forum acum cateva saptamani..
Problema de la gat pare sa nu treaca...am incercat, am facut inhalatii, gargara am luat medicamente, antibiotice, strepssils, de toate, NIMIC. Am fost la doctor aici, s-a uitat in gat a zis ca am laringita sau faringita ceva de genul ca nu am fost pe faza...mi-a dat ibuprofen, l-am luat si la fel...NIMIC!
Acum dupa mai bine de o luna e din ce in ce mai rau.
La inceput am simtit in partea stanga jos cand inghiteam un fel de jena, acum am ajuns sa la gat, sub maxilar ca am inflamate nu stiu ce sunt...amigdalele sa fie ? inghit mai greu...e mai rau!!! Nu stiu ce sa ma mai fac...sincer. Acuma vineri plec acasa (in romania) luni o sa merg la doctor, nu mai stiu ce sa ma fac...
Cand inghit parca se freaca ceva in gat, cum ar fi 2 cartilajii, 2 oase nu stiu cum sa va mai explic nici eu, deja is terminat:(. Aseara a inceput sa ma doara gatul sus pe unde is amigdalele sa ma apese ceva de genul...dimineata m-am trezit nu m-a durut, acu de vreo 2 ore iar a inceput.
Precizez ca am fost fumator cativa ani buni (acum am 21 si le-am lasat ), imi curgea nasul... si acuma imi mai curge iar seara mi se infunda mereu, NU tusesc, NU am febra, doar gatul asta ma supara foarte RAU.
Avem un caine si o pisica se poate fi ceva de la parul lor? si mai precizez ca sunt rosu asa putin in gat...
Multumesc pentru rabdarea de a citi mesajul si va multumesc din suflet pentru raspunsuri!!
5 comentarii
0
05-10-2011, ora 22:31
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
ti-am trimis un mesaj privat.
Cele bune,
0
06-10-2011, ora 20:25
George111
Nu este medic/terapeut
George111
multumesc, incerc acum! o sa te tin la curent desi nu prea cred ca o sa ma ajuge, dar INCERC.
Imi simt amigdalele umflate si cand inghit in gol, inghit destul de greu.
Nu stiu ce sa ma mai fac...abia astept sa ajung in ROMANIA...sambata si sa merg luni la doctor, nu mai stiu ce sa fac...totusi e ciuda, sunt doar rosu in gat, nu tusec. fara febra.habar nu am ce sa ma mai fac :(...sincer mi-e frica de ceva grav :).
0
06-10-2011, ora 20:27
George111
Nu este medic/terapeut
George111
Nu stiu avem pisica si caine aici...e posibil sa fie ceva de la parul lor?avand in vedere ca stau pe canapea si e mereu par...!!!
Cum imi curge nasul ziua si seara imi este infundat, habar nu am:(
0
16-10-2011, ora 10:25
Sergiu Radu
Nu este medic/terapeut
Sergiu Radu
George111 si eu tot ca tine sunt si nu mai stiu ce sa fac de 5 luni :|
0
19-10-2011, ora 09:16
Sergiu Radu
Nu este medic/terapeut
Sergiu Radu
cine ma ajuta si pe mine? de 5 luni din cauza unei raceli simt un nod in gat, o jena, ca o flegma ce ramane tot timpul acolo
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.