Cand ma trezesc dimineata, vad ceva negru

29-07-2009
ald11
Nu este medic/terapeut
ald11
buna ziua am 15 ani si am o problema
cand ma trezesc dimineata mai exact cand stau in picioare imi apare cv negru in fata nu stiu cum sa explic nu pot vedea nimica cam asa ceva.
6 comentarii
0
29-07-2009, ora 17:30
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Probabil ai probleme cu tensiunea si faptul ca te ridici rapid...iti determina o hipotesiune ortostatica (ce am spus este un diagnostic prezumtiv, presupunere, nu o certitudine;))
Consulta un medic oftalmolog pt un consult adecvat! Numai Bine;)
0
30-07-2009, ora 08:29
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna dimineata! Mergi la medicul de familie, iti va lua TA, te va trimite si la oftalmologie si ar fi bine , pentru a stabili un diagnostic, sa facem si niste investigatii sangvine : hemoleucograma ( anemie??), VSH, glicemie, TGP, TGO, sideremie, calcemie, Mg, examen sumar urina; numai bine
0
30-07-2009, ora 09:47
ald11
Nu este medic/terapeut
ald11
k multumesc mullt
0
30-07-2009, ora 10:34
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Problema ta nu vine deloc de la ochi. Consultatia este absolut inutila si nu va revela nimic la ochi.
Problema este cu totul altundeva. Te sfatuiesc sa-ti faci o programare la un medic homeopat caci homeopatia cunoaste acest simptom important care este un semnal de alarma ca ceva nu este in regula in corp !
Exista mai multe remedii eficiente homeopate si fara efecte adverse care inlatura CUAZA si nu simptomele.
0
30-07-2009, ora 22:40
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara, Scarface! Ma urasti asa mult????????? Ca sa spun ceva in apararea mea: un oftalmolog bun are multe cunostinte din medicina interna si specialitati chirurgicale, cunostinte care-l pot ajuta sa stabileasca un diagnostic ; numai bine:)
0
31-07-2009, ora 13:42
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Imi cer scuze ca intervin, dar nu m-am putut abtine. Dna Elina, Scarface nu va uraste pe dvs. in particular, el detesta orice fel de raspuns care "trimite" chiar si cu gandul la medicina clasica, asta este, fiecare cu "pasarelele" lui. Si pe mine ma "taxeaza" de fiecare data cand are ocazia si-mi spune ca nu stiu nimic...sa nu va mirati daca va spune ca tot ce stiti este eronat...

El este partizanul homeopatiei, f bine, dar...

Intrebarea pe care i-ati pus-o dvs lui Scarface am sa i-o adresez si eu, dar reformulata: Scarface, te indispune/deranjeaza si irita asa de mult sfaturile pe care eu le dau pe acest forum???

Numai Bine;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: