cand merg mult parca nu mie bine parca nu am echilibru

22-07-2013
guruian
Nu este medic/terapeut
guruian
Buna ziua am 20 de ani am facut rmn si scrie asa scolioza cervicala dextroconvexa si usoara inversare a curburii fiziologice in plan sagital si ingustarea marcata a spatiului intervertebral c4-c6 cel care a examinat rmnu mia spus ca nu e nimic grav ca trebe sa fac niste fizioterapie dar am facuto si tot nu mi bine

cand merg mult parca nu mie bine parca nu am echilibru sau cand stau la calculator nu mi bine sau cand sunt obosit, un sfat ceva va rog ce inseamna asta ? am spondiloza dinaia ?
5 comentarii
0
22-07-2013, ora 13:05
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Somatizari ale anxietatii.
Te-am sfatuit sa citesti despre anxietate pe net.
0
22-07-2013, ora 14:05
guruian
Nu este medic/terapeut
guruian
nu am anxietate nu stiu de ce tot imi scrii despre anxietate, nu mie frica de nimic, tocmai ce am scris ce este pe foaia de la rmn si tu spui ca am coloana stramba de la anxietate, cum sa am anxietate cand mie nu mie frica de nimic.
0
22-07-2013, ora 23:08
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Puteti sa lucrati 8 ore pe zi ?
Aveti energie si putere pentru asta ?
0
23-07-2013, ora 10:29
guruian
Nu este medic/terapeut
guruian
pai nu cred ca pot ca incepe sa ma doare coloana la ceafa, in rest nu am nimic, doar ca ma doare si cand ma doare am si o mica ameteala
0
23-07-2013, ora 11:06
Claudia123456
Nu este medic/terapeut
Claudia123456
Buna ziua, mergeti la un neurolog bun, faceti analize complete, ameteala poate fi de la coloana, de la urechi dar si problemele cu bila, colonul, ficatul pot da ameteli si oboseala.In tara asta aproape la orice problema e mai usor sa te trimita la psihiatru.Sa nu faci aceasta greseala, pana nu excluzi absolut toate problemele organice, carente de fier, calciu, magneziu.Un tratament bun pt cervicala s-ar putea sa iti rezolve si ameteala.Incercati gingko biloba.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: