cand sunt beat abia mi se ridica

05-10-2013
gal92
Nu este medic/terapeut
gal92
buna ziua, am si eu o nelamurire! din ce cauza nu mi se ridica 100% penisul cand consum alcohol in asa fel incat sunt beat, cu prietena mea am facuto de multe ori cand am fost treaz si a fost foarte ok, dar a fost de mai multe ori cand am venit de la petreceri si eram beat si nu puteam sa o facem ca abia mi se trezea? ce poate fi cauza? din cate am auzit alti o pot face si la betie :D
13 comentarii
0
05-10-2013, ora 20:21
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
intrebare:
OARE tu mai stii CE faci cand esti BEAT?!...bleah..
poate nici n-o faci
si
fata doarme langa tine

sa-ti fie bine
dar NU beat

scuza-ma dar eu urasc betivii
de-o viata
si NU am sot betiv
0
06-10-2013, ora 10:20
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Continua sa bei si nu o sa ti se mai "trezeasca" deloc, nici macar atunci cand nu bei!
0
06-10-2013, ora 15:37
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Multi barbati NU o pot face la betie. E adevarat, unii pot, dar se stie bine ca alcoolul afecteaza erectia.

Daca vrei sa faci sex, evita in ziua respectiva sa consumi alcool.
0
06-10-2013, ora 20:32
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Stii de ce ?
Ca le e scarba femeilor sa se apropie de ele barbati beti si ca sa nu faci copii bolnavi.
0
07-10-2013, ora 16:52
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Woualeeeu...aici e si mai grav pe topicul asta vad. Din postarile a 4 femele care au sarit pe bietul mascul cu probleme razbate numai ura scarba si alte sentimente de genul asta care ma face sa ma intreb daca nu am ajuns cumva intr-o cocina de...jigniri. Probabil unii dintre noi au frustrari din copilarie si amintiri neplacute cu alcolism parental ceea ce te poate face sa declami ca urasti betivii. cand ajungi adult. Nici o femeie nu cred ca isi doreste un sot 'betiv' (sa ma exprim mai grobian, ) pentru ca termenul ' alcoolic 'este un termen mult prea fin pentru un nenorocit care vine duhnind a alcool, boraste in baie si uita sa mai ridice colacul la WC si nici nu il mai spala dupa aia iar cand vine in pat incearca si el ceva dar nu mai reuseste ca ori ala micu nu se mai scoala sau adoarme el inainte sa mai inceapa ceva si constati dezamagita ca te-a mai si dezbracat degeaba nu?..cred ca am nimerit perfect un tablou nu tocmai idilic al convietuirii cu un sot 'betiv'. Ca sa fiu sincer am aflat confidential de la unele prietene ca au parte de partide de sex inimaginabile si de extaz maxim cand prietenul lor vine putin alcoolizat acasa, partide care nu prea seamana cu cele din noptile linistite cand partenerul e cuminte si lucid. Nu am vrut sa le raspund care este parerea mea si de ce cred eu ca se intampla asta ca se suparau si nu avea rost dar le-am crezut pe cuvant ce povesteau. Nu toate au spus aste e adevarat ! Postarile de pe aici sunt in categoria 'betivi nenorociti' si toate sunt de parere ca acestia sunt o specie extrem de dezagreabila si ar trebui sa fie exterminati din start cel putin printr-o 'ura' incomensurabila posibil combinata si cu 'scarba'. Sa speram ca daca avem un sot care nu consuma alcool dar noi uram betivii, totusi nu ne va pedepsi soarta cu copii alcolisti. Mai stii?.Se spune ca de ce tie frica nu scapi.
0
07-10-2013, ora 17:37
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Gal92..Dupa parerea mea Otilia e singura care se apropie cu un sfat util pentru tine. Ea are in deschidere si niste concluzii pesonale pe care nu pot sti daca le are din experienta proprie sau nu dar nu ma pot abtine sa nu imi pun aceasta intrebare legitima. Ce fac multi barbati si ce fac numai unii nu pot sa stiu ca nu am avut experiente de acest gen dar tind sa ii dau dreptate in cele ce afirma. E posibil ca masculii foarte potenti sa nu fie afectati de alcool atunci cand se hotarasc sa o puna dupa un chef d epomina si nu au probleme de aceste gen. Fara sa te jignesc gal92 se pare ca nu ai norocul sa faci parte din aceasta minoritate pe care alcoolul nu ii impresioneaza in pat. Deci sfatul ei cu evitarea consumului de alcool in ziua X in care vrei sa o pui cu gagica mi se pare pertinent. Mai naspa e ca ar cam trebui sa iti programezi astfel actele de binefacere incat sa le eviti daca tocmai ai fost la un chef. Asa iesi si cu reputatia intacta. Ma rog e posibil sa te risti fiindca nu ai precizat din 100% la 100% ala treaz cam cat se mai ridica ala micu cand esti matol?...ca daca e 80% e ok sfatul meu e ca nu faci de rusine. Aici m-am riscat cu un sfat deoarece dupa parerea mea alcoolul stiu ca este printre altele si un vasodilatator care baut frecvent in cantitati extrem de moderate chiar previne accidentele vasculare cerebrale si cardiace.In exces eu cred ca el produce dilatatia vaselor de sange in proportie mai mare si atunci sangele fuge in vasele capilare periferice care in mod normal au putin sange in ele sau deloc (vezi efectul de inrosire la fata dupa consumul de alcool). Din cauza asta exact cand este nevoie nu mai este destul sange care trebuie pompat in organul masculin ca sa isi faca datoria. Probabil esti bautor de vin sau tarie cand se intampla neplacerea cu ala micu deoarece la consumul de bere volumul de sange este suficient de mare in multe cazuri sa compenseze dilatatia vaselor de sange. Si aceasta ipoteza este relativa deoarece berea se pare ca si ea contine anumiti stimulatori de hormoni feminini care contracareaza efectul hormonilor masculini care sunt responsabili cu erectia 'soldatelului'. Deci nu iti recomand sa incerci sa o pui pe bere ca e posibil sa nu fie nici o imbunatatire.Asta e !! unii pot altii mai putin ! Daca e asa sunt curios sa revii cu detalii.Eu asta banuiesc ca se intampla dar nu sunt convins e numai parerea mea posibil gresita. Dupa ce alcoolul este eliminat se remediaza problema cu deficitul de sange. Nu te lua dupa aberatiile unora care te sperie pe aici pe forum ca ramai asa definitiv daca nu te lasi de alcool e o idee falsa utilizata frecvent mai ales de femei care cred ca stiu cel mai bine de ce le este frica barbatilor si cum acestia pot fi mai usor speriati ca nu cumva sa ajunga niste betivi nenorociti. No comment !
0
08-10-2013, ora 09:34
gal92
Nu este medic/terapeut
gal92
Va apreciez raspunsul acordat (Otilia, Danonio). sa nu ma intelegeti gresit, nu sunt alcoolist. odata la luna cand ies undeva poate atunci consum alcool si am avut ocazia sa ies cu prietena sau cu prieteni si la final cand am ajuns acasa am incercat sa o facem era cand se trezea ala micu :) la vreo 70% si o faceam dar nu era asa placut, dar am mai patit cand nu stiu daca mi se trezea mai mult de 30% normal cand era nivelul acoolului mult mai mare, deci in final am sa incerc odata asa incat sa beau putin sa ma simt bine si atunci vedem, sper sa fie bine. Cand sunt treaz nu e problema atunci totul decurge perfect, sunt multumit de el. si in final cei care ma critica nu au decat dar cei care mi-au dat un sfat le multumesc din suflet, oricum stiu foarte bine ca nu sunt un alcoolist asa ca parerea negativa a unora nu ma intereseaza.
0
08-10-2013, ora 15:23
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
gal92, ideea e ca te incadrezi in normalitate si ca nu ai motive sa iti faci griji. De asemenea erectia difera si in functie de cantitatea de alcool consumata, precum si de ceea ce bei. Daca vei bea o bere, doua, sigur vei putea sa mentii erectia, insa daca bei vodka, atunci situatia se va schimba.

Cum a spus si danonino, odata ce alcoolul se elimina din organism, esti Ok si in niciun caz nu vei continua sa ai probleme de erectie. Cine are disfunctii erectile nu se datoareaza consumului de alcool, ci altor cuze medicale de care ei nu au habar. Alcoolul afecteaza erectia doar atat timp cat se afla in organism.


Succes si ai incredere in tine, de asemenea nu pune la suflet comentariile rautacioase. Nu-i nimic rau daca un barbat mai bea din cand in cand. De la a bea ocazional si pana la a fi alcoolist, e drum lung.
0
10-10-2013, ora 00:35
gal92
Nu este medic/terapeut
gal92
iti multumesc otilia ;)
0
23-11-2013, ora 00:43
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Otilia felicitari !...frumos si onest raspunsul.si la obiect. Bine ca nu esti in tagma istericelor de pe aici de pe forum. Jos palaria si tot respectul!
0
30-11-2013, ora 10:31
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
danonino maninci cacat cam mult
mai veziti dracu de tine ! si nu mai jigni
ti se pare ca tu esti perfect ???
esti pe dracu !
am impresia ca esti cam respins, si vi aici sa critici
asa cum ai facut si cu mine,
daca citeai cu atentie si gindeai poate nu m-ai fi criticat asa de tare
mai uita-te dracu si in ochii tai la gunoaiele din ochii tai si apoi vorbeste si de atii !
0
18-12-2013, ora 02:10
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Veroniko bre..jignirea pe voi femeile nu prea vad cum se face...dar dak te simti jignita ca femeie probabil ca ai de ce si ca urmare imi cer scuze desi nu stiu pentru ce. In privintza rahatului probabil te referi la un produs zaharos placut copiilor si celor cunoscatori de produse de cofetarie. Ca dak te referi la altceva eu am impresia ca depasesti limitele unui topic si al unui forum civilizat in care numai un om frustrat poate sa recurga la asemenea referinte de kkt mai exact. Dracuiala e probabil caracteristica tie ca probabil ca treci pe la biserica numai de Pashte asa ca ce pot sa pretind de la o ignoranta ca tine pasionata de topicurile de masturbeala. Ca tot doreai ca sa stii ce parere am de fiecare in parte. Asta e parerea mea despre tine sa ma scuzi te rog cu ghilimelele de rigoare nu-i asa?.Ti-am pastrat dupa cum vezi ce e al tau e pus deoparte...buna masturbarea asta nu-i asa ?...mmmmm..apropo de tine...nu de femei in general..!
0
18-12-2013, ora 02:12
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Eu cred ca jignirea se face prin instigarea la acordarea unei portii serioase suplimentare de p...a pe care oricum cu siguranta tu nu o meriti ! De ce? stii singura raspunsul.ca e criza Veroniko bre..!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele consumului de alcool asupra performanțelor sexuale la barbați
  •