Candida

20-07-2016
Ron12
Nu este medic/terapeut
Ron12
Bună ziua! De 3 zile ma confrunt cu mâncărime, scurgere vaginala de consistenta ciudata, și disconfort în zona intima. Am fost la doctor și mi a spus ca e posibil sa fie candidoza asa ca am primit tratament. Lomexin capsula vaginala și flacovin capsule doza unica fiecare. Aseară am luat... și oarecum se vad rezultatele nu mai e atât de tare mâncărimea și scurgerea nu mai e atât de consistenta însă tot exista. Doctorul a spus ca as mai putea repeta acest tratament la 2 zile... eu întreb dacă as putea sa îl reiau astăzi și cam în cat timp se vad rezultatele. Mulțumesc
5 comentarii
0
20-07-2016, ora 19:00
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Lomexin nu se ia zilnic. Cititi prospect. Sotul tre sa faca tratament si el altfel o luati iar.
0
20-07-2016, ora 19:20
Ron12
Nu este medic/terapeut
Ron12
A luat și prietenul meu tratament insa când am administrat lomexin aseara nu s a topit toată pilula și am stat cu ea doar 3 ore. Ma gândeam ca poate nu și a făcut efectul în totalitate. Medicul mi a recomandat sa mai repet acest tratament după 2 zile și am citit prospectul și scrie ca Doza zilnică recomandată este de 200 mg nitrat de fenticonazol (o capsulă vaginală moale Lomexin 200 mg), administrată seara, înainte de culcare, timp de 3 zile.
0
21-07-2016, ora 01:52
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Si eu stiam la fel. La 3 zile. Dupa ce va puneti ovulul nu va mai miscati din pat ca aluneca si iese.
Luati probiotice si tineti cateva zile dieta candida.

Daca mai faceti vreodata candida cereti ovule care se pun zilnic. Macmiror, Cervugid.
Sunt mai eficiente.
0
22-07-2016, ora 09:49
Ron12
Nu este medic/terapeut
Ron12
Mulțumesc pentru răspuns
0
22-07-2016, ora 11:12
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pentru putin.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul candidozei vaginale cu iaurt - funcționează?
  • Candidoza vaginală recurentă - opțiuni de tratament și sfaturi utile
  • Un tratament mai eficient pentru candidoza vaginală
  •