Candidoza

20-03-2011
george1974
Nu este medic/terapeut
george1974
Buna ziua, acum 3 luni de zile am avut o partenera dar ne-am despartit. Acum aflu dupa 3 luni de la cineva ca ea are candidoza vaginala. Noi am facut sex si protejat si neprotejat. Si imi ne teama sa nu fi luat si eu, deja am intrat in panica ca nu stiu cat de periculoasa este pt sanatate, desi nu am avut nici un simptom de mancarime sau eruptii in astea 3 luni. Chiar nici cea mai mica mancarime nu am avut. Si acum ma intreb daca am luat sau nu. va rog sa imi raspundeti daca este foarte periculoasa aceasta candidoza desi nici nu stiu daca o am. Macar as mai iesi din starea asta de panica. Multumesc
2 comentarii
0
21-03-2011, ora 01:05
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Stai linistit nu este grav, candidoza se poate face si de la antibiotice nu neaparat prin sex. In general, barbatii nu au semne de candidoza pe penis, dar pot transmite mai departe sporii de candida, deci fa-o protejat in cazul in care ai si nu se manifesta totusi. Ca la femei se manifesta mai suparator.Poti intreba la farmacie de un unguent ptr candidoza, da-ti cateva zile. Deci nu are rost panica, mai ales ca n-ai semne.
0
22-03-2011, ora 03:05
Sandel Sauleanu
Nu este medic/terapeut
Sandel Sauleanu
Nici eu nu cred ca avea Candidoza cu trei luni in urma :))). Te-ai panicat fara rost.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici