Candidoza barbati tratament | Forumul Medical ROmedic

Candidoza barbati tratament

12-04-2016
miamore
Nu este medic/terapeut
miamore
Buna ! De vreo 2-3 zile mi-a aparut candidoza genitala (varsta mea 23 ani) si am inceput un tratament cu crema clotrimazol si sapun PH netru.E buna aceasta crema ?Cat de tare ar trebui sa ma panichez din cauza acestei candidoze ? Posibil sa fi avut fimoza dar nu sunt sigur si aceasta sa fie cauza candidozei ?
10 comentarii
0
12-04-2016, ora 21:14
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ti-a prescris un medic acest tratament ?
0
13-04-2016, ora 09:34
miamore
Nu este medic/terapeut
miamore
Nu am fost la doctor.., de 2 zile folosesc acest tratament si e deja e mai bine.
0
13-04-2016, ora 09:58
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Stiam ca se ia si o pastila de Flucovim 150 mg doza unica. Cum va zice medicul sau farmacistul.
0
13-04-2016, ora 10:47
miamore
Nu este medic/terapeut
miamore
Pot sa iau acum in timpul tratamentului doza unica? sau trebuia inainte de tratament
0
13-04-2016, ora 11:28
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Incercati sa o luati acum.
0
25-04-2016, ora 17:13
best treatment
Nu este medic/terapeut
best treatment
Buna ziua, sper sa nu fiu offtopic :), dar am si o problema, penisul meu e f sensibil in special dupa act intim, apare roseata si penisul e inflamat, pe urma se exfoliaza pielea. Secretie de culoare alba ca praful si cateodata lichid incolor se produce pe circumferinta lui, canesten nu functioneaza. Am luat lomexin, Nu stiu, un sfat? Mersi
0
25-04-2016, ora 19:18
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu luati medicamente fara diagnostic. Sunt multe boli cu transmitere sexuala
Faceti secretie uretrala. Mergeti la medicul Dermatolog si va diagnosticheaza. Abia apoi tratament.
Nu e bine sa lasati sa treneze infectia. Dau infertilitate.

Vedeti Sexul in afara casatoriei are un pret pe Youtube despre bolile cu transmitere sexuala.

Si prietena trebuie sa mearga la ginecolog, sa faca test secretie si sa primeasca apoi tratament.
1
25-04-2016, ora 21:34
best treatment
Nu este medic/terapeut
best treatment
Multumesc pt raspuns, din pacate Nu sunt in tara si cadrele de aici sunt cel putin incompetente, am fost la clinica si mi au spus ca n am nimic, ca arata bine penisul, nu teste sau intrebari mai multe, aveti idee cam ce ar putea fi? Poate ii lumineZ eu sau le dau un sfat. Am chestia asta de o luna, secretia alba nu mai predomina dar celelalte precum penis sensibil si piele uscata, da. Am luam unguent lomexin
0
26-04-2016, ora 12:58
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Presupun ca nu aveti asigurare medicala.
Sunati la o clinica particulara si intrebati cat costa pentru ca fata de la care ati luat bts-ul sa faca Test secretie si sa depistati cu ce e infectia.
0
20-09-2018, ora 00:22
raikoalfa
Nu este medic/terapeut
raikoalfa
Tratamentul e simplu: Primele 2 seri bicarbonat, apoi 2-3 seri ceai arbore de ceai. Daca este cazul puteți apela și la betadina crema.

Mulțumesc,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: