Candidoza bucala?

279 comentarii 1 2 ..... 9 10
0
06-12-2013, ora 08:39
Ogutu
Nu este medic/terapeut
Ogutu
Multumesc foarte mult pentru raspuns.
0
29-01-2014, ora 13:04
EMINICA
Nu este medic/terapeut
EMINICA
Buna ziua, am o problema de o saptamana, m am trezit cu durere in gat intr o dim am luat pastile de supt, apoi bomboane mentolate, nimkc parca bomboana mai tare mi a facut rau, biau ceaiuri fierbinti, cred ca mi am ars limba ca imi simt limba umflata, am o depunere alba spumoasa pe limba si buze dimineata, fumez in perioada asta mult, am fost diagnosticata cu anexietatate luam tratament de calmare sympatil fiind in franta.Acuma problema mea e ca imi simt gatul nasul uscat noaptea si abia pot dormi.intrebarea mea este:pot avea senzatia asta in cauza fumatului? Va multumesc anticipat!
0
29-01-2014, ora 15:50
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. poate fi de la fumat
poate if de la produse lactate
poate fi ca reactie adversa la medicamente
0
29-01-2014, ora 16:11
EMINICA
Nu este medic/terapeut
EMINICA
V ar deranja daca asi avea parerea dumnevoastra in legatura cu stresul?
0
29-01-2014, ora 16:22
EMINICA
Nu este medic/terapeut
EMINICA
Am vazut vre o 3 medici pana acuma, sa intamplat intr o dimineata cand am simtit un junghi in piept, aveam senzatia ca nu pot fespira, am chemat medicul de familie acasa, dupa consult mi a dar diagnostic nevrallgie interconstala, tachicardie, minandat o luna tratament calmante, am facut analize sanguine ok, tiroida un pic mai mare dar a zis ca nu e grav doar tinuta sub control, de 3 luni cu calmante tot acedasi simptome, sufocare ca si cum nu intra aerul pe partea stanga pana la capat, m am speriat intr o noapte si am ajuns la urgenta mi au facut Electrocardiograma, nimic, examen de embolism pulmonar nimic, m au trmis acasa cu toate ca simt o ptresiune permanenta, am cerut medi ului meu sa imi fac radio pulmonar eram ferm convinsa ca am ceva la plamani, nu au gasit nimic, toti zic ca e pe baza de stres, am vazut un osteopat, acum fac sedinte de kineterapie, un pic mai bine, de o saptamana am probleme cu gatul, nasul infundat si limba grea, de ceva timp beau ceaiuri fierbinti poate zic ca m am ars.DVs ca medic dupa simptomele ce le descriu ce diagnostic mi ati da? Va multumesc pentru atentia acordata.Cu stima.
0
29-01-2014, ora 21:31
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. odata ce ajuta tratamentul la osteopat.. suspectez ca este o problema la nivelul coloanei vertebrale..si e cazul de investigatiila coloana
2. suspectez o problema gastrica cu reflux esofagian.. care poate da ca simptom si dureri in gat si dureri in piept din cauza acidului gastric
3 stresul in sine este o problema foarte grava..fiindca duce la dereglari hormonale si de aici schimbari patologice in multe organe
0
29-01-2014, ora 22:39
EMINICA
Nu este medic/terapeut
EMINICA
Am inteles, dar nu stiu la ce usi sa bat, dupa parerea medicilor adica analize bune in general, pt ei stresul atacurile de panica e ceva foarte omenesc, ei zic ca nu au cum sa ma ajute decat un medic psihiatru.NU cred ca am probleme cu coloana, osteopatul ma ajuta sa imi relaxez muschii pt ca sunt tot timpul in miscare, inima ca o ia razna cateodata pr ei nu am cum sa am probleme cu inima (27 ani).Acum o ora amnavut o criza de panica ma strangeam plamanii ft tare si parca nici a inghit nu puteam.
0
30-01-2014, ora 08:15
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
incepe cu sedinte la Psiholog.. daca te bagi in tratament la psihiatru o sa devii de[endenta de acele tab. dar nu rezolvi cauza
0
21-08-2014, ora 02:23
seva1
Nu este medic/terapeut
seva1
buna seara D.Valeriu, am si eu probleme cu candida, nas astupat si multe altele enumerate mai sus, as dori sa-mi faceti o consulatie online (daca e posibil contra plata)am fost la medic aici in istanbul si degeaba. va rog frumos daca e posibil asa cv.
Adaugă un comentariu / răspuns
279 comentarii 1 2 ..... 9 10

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: