candidoza la barbati! - urgent! | Forumul Medical ROmedic

candidoza la barbati! - urgent!

11-07-2008
happysmilingtw
Nu este medic/terapeut
happysmilingtw
As avea o mare nelamurire. am fost diagnosticata cu candidoza ( spori ) si imi este frica sa nu fi contaminat si partenerul. Doctorita de la ginecologie mi-a spus ca candidoza nu se numara printre bolile cu transmitere sexuala., iar prietenul meu nu se plange de mancarimi. insa imi este frica sa nu fi luat si el. Candidoza la barbati poate duce la sterilitate?
4 comentarii
0
15-07-2008, ora 00:00
alynutza22
Nu este medic/terapeut
alynutza22
aceiasi problema o am si eu si nu mi raspunde nimeni
mi a iesit la testul papanicolau clasa III, candidoza, rana pe col...etc si am facut tratament si electrocauterizare, iar acum am iar infectie si fac iar tratament, dar sotul meu are si mancarimi iar doc nu mi a zis nimic eu cred ca trebuie sa faca si el pt ca o tin asa la nesfarsit cu tratamente daca dupa contact iau iar microbul de la el
0
06-08-2008, ora 00:00
razvan553
Nu este medic/terapeut
razvan553
Candidoza se poate transmite prin contact sexual, de fapt recidivele sunt datorate de cele mai multe ori barbatilor, pentru ca ei pot avea ciuperca si fara simptome. In rest, candidoza nu duce la sterilitate.
0
02-10-2008, ora 00:00
mihaela84
Nu este medic/terapeut
mihaela84
candidoza se transmite si sexual, degeaba se face tratament cu antibiotic, antibioticul trebuie luat in conbinatie cu alt medicament(exp stamicin), candidoza reapare de la antibiotic
0
06-02-2009, ora 10:50
xander_vasi
Nu este medic/terapeut
xander_vasi
Am candidoza albiciosa de 2 luni.Am urmat un tratament (pretul de 12, 5 lei...un prea prea mic zic eu) fara nici un efect.Simptome:Acum am doar Scurgeri accentuate
- inrosirea si inflamare am avut la inceput
- mici bubite rosii pe gland (iritatii).
Mai nou am mancarimi pe gat si mi-a aparut bube pe fatza
Ce tratament ma sfatuiti sa iau.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: