candidozele vaginale

07-10-2009
andro
Nu este medic/terapeut
andro
Ce parere aveti despre vaccinul IBC 10 in tratarea si prevenirea recidivelor candidozelor vaginale?Concomitent stiu ca se face si tratament local si oral, Cervugidu ovulel este suficient sau trebuie si GINOFORT crema si in ce ordine.Oral ce tratament recomandati?Multumesc pt. ajutor caci m-am saturat de candida asta care se tot inmulteste ba ca am luat antibiotice, ba ca mi-a scazut imunitatea.
8 comentarii
0
07-10-2009, ora 22:12
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Vaccinul de mai sus este la fel de inutil, daunator si pierdere de timp ca si restul de tratamente ealopat, asa ca poti sa-ti iei gandul de a el, in afara de faptul ca doresti sa maresti cifra de afaceri a concernelor cat si cantitatea de toxine din corpul tau.
0
07-10-2009, ora 22:20
andro
Nu este medic/terapeut
andro
Stiu ca face parte din flora polimorfa dar, cand ajunge sa te deranjeze trebuie sa faci ceva.Si in plus nici nu prea-i face bine colului.
0
08-10-2009, ora 13:53
elyana
Nu este medic/terapeut
elyana
buna ziua, incep cu virsta minunatului meu tata -66 ani, care are hepatitat B de vreo 10 ani.Nu i s-a dat medicamentatie cine stie ce...Lagosa, Farcovit si un regim de viata mai usor., regim alimentar de care nu prea are grija. A facut ultima data acum 2 saptamini analize medicale si anume : alfa feto proteina cu urmatoarele rezultate : 29, 7 iar intervalul biologic de referinta /UM este 0.5-5, 5/Ul/mL. Am si eu o rugaminte puteti sa imi dati un raspuns clar la acest rezultat ? Va multumesc. Astept VESTI BUNE.
0
08-10-2009, ora 13:55
elyana
Nu este medic/terapeut
elyana
astept raspunsul dvs la mesajul meu
0
08-10-2009, ora 17:37
andro
Nu este medic/terapeut
andro
Virusul hepatitei de tip B este mai putin violent decat cel al hepatitei de tip C asta ca sa-ti dau o veste buna.Este clar ca functia ficatului este afectata si vitaminele, regimul de viata sanatos{fara alcool, carne usoara, fructe si legume cat mai multe].Dar restul analizelor pe ficat cum i-au iesit?
0
09-10-2009, ora 09:28
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Elyana:
orice hepatita, indiferent de numele ei este vindecabila cu remedii adecvate (naturiste sau heomeopate) daca ficatul nu are daune masive din alte cauze. Insa acest lucru nu este posibil cu medicamente chimice. Aceastea nu au fost facute sa vindece ci numai sa se consume cat mai mult timp.


Interpretarea rezultatelor nu va aduce nimic. Important este cum se simte pacientul.
0
09-10-2009, ora 09:59
elyana
Nu este medic/terapeut
elyana
multumesc celor care mi-au raspuns.Pacientul se simte fff bine, insa analizele nu sunt ff bune de exTGO = 79 iar TGP=89 limitele max sunt:35 respectiv 55.
0
09-10-2009, ora 11:49
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Inseamna ca nu este vindecat complet ficatul. Valorile la TGP si TGO depind si de alimentatia din ziua in care s-au facut analizele.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Candidoza vaginală recurentă - opțiuni de tratament și sfaturi utile
  • Un tratament mai eficient pentru candidoza vaginală
  •