canin de lapte

08-04-2015
gabriella russo
Nu este medic/terapeut
gabriella russo
Buna seara.am 21 de ani si de ceva timp mi, a crescut in spatele dinţilor din fata, aproape de canin un alt dinte.medicul a spus ca am inca dintele de lapte, caninul, si cel definitiv a ieşit in spate. Ma doare puţin caninul si mi se pare ca se mişca foarte puţin.îmi este foarte frica sa il scot si sa rămân fara dinte o perioada.daca cel din spate nu va creste complet?trebuie sa pun aparat dentar?cat timp durează pana creste?pot pune ceva pentru a acoperi golul pana creste?va mulţumesc mult
3 comentarii
0
09-04-2015, ora 06:20
Dr. Tabarcea Ion
Stomatologie
Dr. Tabarcea Ion
Buna ziua...sfatul meu este sa faceţi o radiografie si sa fiţi consultata de un medic ortodont care va va oferi toate informaţiile necesare.
0
09-04-2015, ora 09:24
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
Sunt..sanse..foarte mari de a pune aparat dentar. Dar cu cat scoateti mai repede dintele temporar cu atat cel definitiv va incerca sa ii ocupe pozitia mai repede si poate intr-o pozitie cat mai corecta. Va sfatuiesc, asa cum a facut-o si colegul meu, sa consultati un medic ortodont.
0
09-04-2015, ora 22:24
gabriella russo
Nu este medic/terapeut
gabriella russo
Multumesc mult pentru raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul