Cannabis

16-05-2017
elena55555
Nu este medic/terapeut
elena55555
Daca fumez cannabis și am avut tulburare psihotică cat la suta exista riscul sa am iar psihoza.?
9 comentarii
0
16-05-2017, ora 20:35
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
100%
0
17-05-2017, ora 09:53
Dr. Ungureanu Elena
Psihiatrie, Iasi
Dr. Ungureanu Elena
De acord cu dl psiholog.Trebuie sa evitati orice substanta psihostimulanta.Daca este vorba despre dependenta de droguri trebuie sa o recunoasteti si sa cautati ajutor in acest sens(ma gandesc ca poate tulburarea psihotica a-ti facut-o in acest context...)
0
18-05-2017, ora 04:15
elena55555
Nu este medic/terapeut
elena55555
Ați avut dreptate.dar sunt deja la Obregia.:((((
0
18-05-2017, ora 17:19
Dr. Ungureanu Elena
Psihiatrie, Iasi
Dr. Ungureanu Elena
Multa sanatate si sa aveti grija de dumneavoastra!
0
19-05-2017, ora 11:43
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună dimineața!
Sănătatea e bunul nostru cel mai de preț. Ferindu-vă de ce vă face rău e în primul rând o datorie față de dumneavoastră. Nu-i ironia soartei, să ne ferim de alții să nu ne facă rău, dar să continuăm să ne facem rău noi înșine?
Îți recomand să citești, , Cum să te iubești pe tine pentru a te înțelege bine cu ceilalți", autori Francois Lelord și Christophe Andre, insistând pe prima parte a cărții.
Sănătate!
0
24-05-2017, ora 20:53
elena55555
Nu este medic/terapeut
elena55555
asta e defectul meu, ca nu ma iubesc pe mine!acum mi-au dat diagnosticul de tulburare psihotica schizofreniforma
0
15-07-2017, ora 11:18
clozapin_
Nu este medic/terapeut
clozapin_
Elena55555 te sfatuiesc sa nu mai iei droguri ! De la droguri poti face SCHIZOFRENIE si nu una usoara ci o forma care sa nu poata fi tratata cu niciun tratament. Eu cred ca nu vrei sa capeti boala numita schizofrenie si sa te chinui toata viata cu ea. Daca iti arde gatul dupa " fumuri " fumeaza o tigara din tutun, nu droguri. De tigari te poti lasa de droguri ba !
0
16-07-2017, ora 09:21
david90
Nu este medic/terapeut
david90
E interesant cum unii recomanda inlocuirea unor droguri cu alte droguri mai "usoare"... Nicotina e tot drog, si se mai foloseste si ca insecticid...Si nu substanta da adictia, ci personalitatea adictiva a individului. Asa ar insemna ca toti oamenii carora li se administreaza morfina in spital, ar trebui sa fie dependenti de ea dupa ce sunt externati. Ori nu se intampla deloc asa...
0
16-07-2017, ora 09:59
28-yul
Nu este medic/terapeut
28-yul
Apropo de canabis, nicotina, dependenta si altele eu mi-am luat o tigara electronica si am renuntat la nicotina pt ca e mai ieftin. Nu stiu cat e de sanatos sa fumezi dintr-o tigara electronica ? ?
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Apariția tulburărilor psihotice ar putea fi indusă de medicamentele antiepileptice
  • Ce cunoaștem cu adevarat despre efectele consumului de marijuana asupra sănătății
  • Psihoterapia modifică circuitele din creier
  • Cum să reduci riscurile asociate consumului de cannabis - recomandări științifice
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK