cap greoi si tiuit in urechi

08-08-2014
lumicatalina
Nu este medic/terapeut
lumicatalina
De un an ma chinui si eu cu presiunea din cap si tiuitul din urechi.Am fost pana acum la 2 neurologi.Primul mi-a pus diagnosticul de spondiloza cervicala iar al doilea de hernie de disc cervicala in urma unui Rmn.Nu stiu ce sa mai fac.M-am indopat cu pastile si tot degeaba.Mereu sunt incruntata, tafnoasa si ma gandesc mereu la ce e mai rau.Incotro sa o mai iau?Cate o data imi vine sa imi dau una in cap sa termin cu toate.Ce medicamente sa mai iau sau sa merg la naturiste?Ma poate ajuta cineva? Multumesc
1 comentarii
0
20-08-2014, ora 20:50
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Neurologie, SUCEAVA
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Va sugerez sa mergeti la balneofizioterapie (BFT) si sa incercati niste proceduri, eventual masaj si gimnastica. Si medicamente care imbnatatesc circulatia cerebrala, gen ginkobiloba - TANAKAN. Si fiti optimista, nu e ceva grav. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele indirecte ale COVID-19 asupra tinitusului, o condiție comună manifestată prin „țiuit” în urechi, discutate de cercetători
  • Un potențial tratament pentru tinitus, dezvoltat după două decenii de cercetare
  • Tinitusul sau țiuitul în urechi ar putea duce la pierderea auzului? (studiu)
  •