capsula de slabit - fara rezultat

13-12-2008
Mirela Martin
Nu este medic/terapeut
Mirela Martin
Am luat timp de o luna capsula de slabit, dar spre marea mea dezamagire nu am constatat vreo modificare semnificativa.Sa zicem ca am slabit maxim 1-2 kg.Chiar nu inteleg de ce pentru ca nu am mancat foarte mult si am facut si sport.Am auzit multe marturii de la persoane care spun ca au slabit foarte mult cu aceasta capsula, dar in cazul meu, se pare ca nu functioneaza.Nici nu stiu ce sa fac, sa mai continui administarea?
40 comentarii 12 Înainte ›
0
14-12-2008, ora 02:17
detheo
Nu este medic/terapeut
detheo
Bine ca ai slabit si atat ! Le-am luat si eu si dupa 3 zile eram drogata, imi luceau ochii, eram incoerenta si aveam si amnezie de la o zi la alta! brrrrrr.le-am intrerupt...
0
14-12-2008, ora 11:01
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Nu sunt prea bune pastillele de slabit, nu sunt sanatoase.
Vorbeste cu un nutritionist sau cel putin cu medicul de familie.
Sanatate!
0
11-01-2009, ora 18:10
manu84
Nu este medic/terapeut
manu84
de ceva vreme vad pe forum numai certuri!!! Wake-up girls! Nu mai bine vb de reactiile noastre la capsula si sa vedem daca continuam sau o lasam balta!!! Ati avut cumva palpitatii??? astept raspuns
0
15-01-2009, ora 22:34
Mirela Martin
Nu este medic/terapeut
Mirela Martin
buna manu 84.
ai dreptate, certurile astea au intesat tot forumul.nici nu-mi mai vine sa scriu.sper ca fetele sa revina la sentimente mai bune.eu sunt la sf celei de-a 2 a luni de capsula.prima data nu am slabit mai deloc.dar in luna a 2 a am inceput sa slabesc putin cate putin.acum intru in vechii jeansi p care ii purtam inainte sa ma ingras.
DA, pot spune ca uneori am avut ceva palpitatii.dar imi trecea repede.si o senzatie de amortire a limbii.In rest, cam la fel ca si celelalte fete...insomnii puternice...si.uscaciune a gurii.Spor la slabit si sa ne reauzim cu vesti bune.;)
0
16-01-2009, ora 11:19
detheo
Nu este medic/terapeut
detheo
Este bine ca nu ai recatii adverse asa de mari; la mine a fost totusi destul de rau.Sunt as. de farmacie si am pacienti care cauta cu disperare acesta capsula, am pacienti care au slabit frumos cu aceasta capsula, la fel cum altii au avut reactii adverse asa cum am avut si eu. Bafta in continuare !
0
28-01-2009, ora 18:30
manu84
Nu este medic/terapeut
manu84
hellou
super slim estie aceeasi chestie cu capsula>>>?Aveti si voi o pofta nebuna de a manca dulce in timp ce luati capsula?
0
30-01-2009, ora 12:16
ada27
Nu este medic/terapeut
ada27
Iau capsula de 11 zile, si nimic, nu am reusit sa slabesc !!!
o iau dimineata, dupa ce mananc putin, am in continuare pofta de mancare, imi este foarte putin sete, dar atat, de cand cu pastile astea, ma abtin sa mananc, nu fac miscare ca nu am timp...
a mai patit cineva asa ceva ?
0
18-02-2009, ora 11:31
alicebrinaru
Nu este medic/terapeut
alicebrinaru
Buna, ma numesc Alice, de astazi am inceput sa iau si eu faimoasa capsula de slabit, deocamdata dupa 4 ore de la administrare in afara de sete foarte mare, lipsa totala a foamei si uscaciune a gurii, nu am nimic.Ma ingrozesc efectele secundare postate pe site.Va tin la curent.
0
24-02-2009, ora 12:50
alicebrinaru
Nu este medic/terapeut
alicebrinaru
Buna, v-am promis ca revin cu evolutia mea, azi este a saptea zi de, , capsula de slabit" -insomnii ?-dorm mai putine ore pe noapte(5-6) si ma simt odihnita, sete intensa, lipsa poftei de mancare, o senzatie ciudata de febra musculara, mananc cate ceva pentru ca trebuie, de vazut nu se vede ca am slabit decat la abdomen, nu mai este asa umflat de parca eram gravida in 4-5 luni, dar conform cantarului electronic am dat jos 4, 5 kg.Continui sa le iau, nu am dureri de cap, nu am ameteli, poate o stare de greata generala mai ales cand fumez sau beau cafea, ;un lucru extraordinar este ca, daca inainte mancam o ciocolata intreaga in cateva minute in fata televizorului-acum am incercat si am mancat doar un patratel fara nici o placere,
0
26-02-2009, ora 20:44
dianiss
Nu este medic/terapeut
dianiss
Buna tuturor!!!ma nemesc diana si am aproape 18 ani:P.si pentru ca i-mi doresc foarte foarte mult sa slabesc.am inceput sa consum si eu "Capsula de slabit".aceasta este a 11-a zi de cand am inceput cutia...si intadevar nu mai am acea pofta de mankre.acum 11 zile knd m-am cantarit aveam:79 de kg. asi vrea tare mult sa aflu dak am dat makr 1 kg jos.dar i-mi este teama sa ma asez pe kntar cu frik de a nu fi din nou dezamagita:(((.zik asta pt. k am incerkat multe alte forme de a slabia(regimuri, sala, tot felul de pastile)ce nu au dat nici un rezultat & nu stiu ce sa mai fac:((((.
0
16-03-2009, ora 13:00
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
sa ne tii la curent dianiss.
-*


(*modificat de administrator)
0
07-04-2009, ora 18:49
paula2906
Nu este medic/terapeut
paula2906
Buna.As avea si eu o intrebare...am fost la endocrinolog si mi-a prescris Lindaxa 10. Am citit prospectul si scrie ca poate constipa. Eu am si cu tiroida si sunt constipata de mai multa vreme. As vrea sa stiu daca are vreun efect Lindaxa cu Herbolax pastile? Ms
0
01-05-2009, ora 10:42
cisnadioara
Nu este medic/terapeut
cisnadioara
buna de doua saptamani iau capsula de slabit dar in ultimele doua zile am avut dureri mari de cap poate sa ma ajute cineva cu un sfat va multumesc
0
06-05-2009, ora 12:24
anamariah
Nu este medic/terapeut
anamariah
eu te sfatuiesc sa renunti la Superslim daca te simti rau. o prietena de-a mea mi-a recomandat capsulele Alli care sunt abia aparute pe piata si am gasit informatii utile pe farmaciastejara.ro :

Primul si singurul produs pentru scaderea in greutate aprobat in U.E. disponibil in farmacii fara prescriptie medicala.
Alli previne absorbtia si depozitarea sub forma de tesut adipos a aproximativ 25% din cantitatea de grasimi consumata.
Grasimile consumate (trigliceridele) patrund in sistemul digestiv. Fara Alli, lipazele gastrice si pancreatice hidrolizeaza grasimile consumate in acizi grasi liberi si monogliceride care pot fi absorbite. In schimb, Alli se leaga de lipaze si le inactiveaza prevenind absorbtia a aproximativ 25% din grasimile consumate. Grasimile nedigerate sunt eliminate in mod natural din organism prin materiile fecale.
Alli este inhibitor al lipazelor gastrice si pancreatice, care descompun grasimile pentru a putea fi absorbite in circulatia sangvina.
Alli blocheaza actiunea acestor enzime, astfel incat organismul absoarbe mai putine grasimi si implicit mai putine calorii.

Alli este un tratament (capsule orlistat 60 mg) plus un program de intrumente si suport pentru pacienti.
Alli ajuta pacientii sa:
-adopte o abordare echilibrata fata de scaderea in greutate obtinuta pe termen lung;
-slabeasca cu 50% mai mult decat doar prin dieta (la fiecare 2 kg pe care pacientii le pierd prin dieta Alli ii poate ajuta sa mai scada cu 1 kg);
-obtina o scadere in greutate semnificativa clinic (5% din greutatea corporala);
-obtina beneficii pentru sanatate pe care le ofera o scadere in greutate echivalenta cu 5% din greutatea corporala.
Alli nu este o pilula minune. Actioneaza "impreuna cu" utilizatorul si nu "pentru" acesta. Utilizatorii nu vor slabi daca vor manca tot ceea ce isi doresc.
0
07-05-2009, ora 13:33
detheo
Nu este medic/terapeut
detheo
Alli sunt capsule ce contin aceeasi substanta ca si xenical, doar ca au concentratie la jumatate; xenical( 120 mg orlistat) si alli ( 60 mg orlistat); nu vad de ce ar putea fi mai bune decat xenical? Doar ca se dau la liber? Eu una nu le-as da nici pe astea liber pt ca fiind vorba de aceeasi substanta, efectele adverse pot fi aceleasi.
0
15-07-2009, ora 02:01
tenanye_era
Nu este medic/terapeut
tenanye_era
buna fetelor ¡¡sunt un membru nou hoinar prin acest sait cautator de informatii si cu mari probleme de rezolvat¡¡in privinta lui alii cineva a citit si partea rea lui ali?cred ca nu ei va zic eu fetelor¡¡ali ca mai toate pastilele de slabit iti slabesc sistemul imunitar¡¡da ¡¡si voi stiti camd nu avem un sistem bun imunitar vin virusi boli ce nu le putem tine pieptul¡¡de aicii si ceea ce am eu¡¡un virus ce nu imi da pace¡¡de asta vb alta data, face rau la ficat si mai multe chiar astazi am trecut prin farmacie si am citit prospectul
¡¡as propune sa incercati un dietician sau produse naturiste indicate cu incredere de dietician sau de vanzatorul de la plafar ca sa nu ajungeti apoi si voi de la dorinta de a slabi la bisturiu ca mine¡¡va imbratiseza cu drag un suflet ca si voi dornic sa revina la normal chiar daca sunt plinuta¡¡
0
11-08-2009, ora 23:21
myutzika
Nu este medic/terapeut
myutzika
buna oameni buni.ma numesc mihaela si am intrat pe acest site din curiozitate.am cate ceva de obiectat.in 1 rand nu sunt obeza desi am cateva kg in plus.in al 2 lea rand nu sunt disperata dupa slabit ceea ce reprezinta ceva.si in al 3-lea rand am incercat pastila de slabit din curiozitate
De aici a inceput totul.
INTR-O ZI M-AM DUS LA FARMACIE SI I-AM CERUT PASTILA DE SLABIT.MI-A DAT PASTILA DE SLABIT DAR ATENTIE NU CEA ROMANEASCA CI AIA DE LA CHINEZI.VREAU SA VA SPUN CA AM LUAT-O SI NU DUPA 2 ORE AM CAZUT JOS.PUR SI SIMPLU.DAR NU AM RENUNTAT.AM LUAT DUPA ACEEA CAPSULA DE SLABIT ROMANEASCA DAR AM STAT IN CASA IN ZIUA AIA PENTRU CA IMI ERA FRICA.NU PATISEM NIMIC.SI SURPRIZA NICI NU MANCASEM NIMIC.
NUMAI O FEMEIE INCONSTIENTA IA PASTILELE SI NU MANANCA EU CHIAR DACA NU IMI ERA FOAME MANCAM PENTRU CA AJUNGEAM ANEMICA.
ASAAAAA.SA CONTINUI POVESTE.AM LUAT ACESTE PASTILE SI NU AM SLABIT DECAT 10 KG IN DOAR 3 SAPTAMANI...ERAM UIMITA.A VENIT VARA M-AM SIMTIT BINE...AM FOST LA MARE.SI CE CREZI ????????AM PUS LA LOC:d:))))))).
DACA LUATI ACESE PASTILE NU LE LASATI BRUSC.SI CHIAR DACA FAC SAU NU BINE.DEPINDE DE ORGANISM...EU AM SA LE MAI INCERC:d.BA CHIAR MI-AM FACUT ANALIZE INAINTE SI DUPA SI SUNT PERFECT SANATOASA.;)
0
06-10-2009, ora 15:37
galavanutza
Nu este medic/terapeut
galavanutza
Eu ma numesc Dana, am 41ani si iau CAPSULA DE SLABIT din luna mai. Acum ne aflam in octombrie si vreau sa va spun ca am slabit. tinetiva bine.circa 22kg.Trebuie sa va va mai zic ca la inceput am fost si eu tentata sa renunt la ele.Ma simteam destul de rau, dar mi-am zis ca trebuie sa -mi treaca pana la urma.Era tare ciudat parca eram drogata ( asa imi inchipui ca ar trebui sa te simti, nu ca as fi incercat vreodata), cu timpul, nici nu mai stiu cat a durat, am inceput sa ma simt mai bine.Am avut multe simtome rele cum ar fi : uscaciune-a gurii care parca nu scapam de ea decat in somn, ameteli de imi venea sa cad, insomnii de dormeam trei, patru ore pe noapte, pielea se facea ca de gaina si aveam frisoane intercalate cu transpiratie rece mai ales la cap.Cand era lume in jurul meu, ma uitam sa vad daca ies in evidenta si bineinteles ca numai eu remarcam. La sfarsit de septembrie mi-am facut un set de analize la Cantacuzino si surpriza...colesterolul s-a dus spre limita adica 212, trigliceridele peste adica 191proteina C reactiva foarte mare 6, 18, fibrilogenul marisor 289, V.S.H.-ul peste limita, 22 si trebuie sa va spun ca pana acum ma incadram cu toate in cele mai bune limite. Nu sunt intrutotul lamurita de ce?Pilulele fiind naturale?!!! Trebuie sa va mai spun ca pana acum nu le-am intrerupt nici macar o zii.Nu le-am intrerut si datorita faptului ca in ultimul timp (2 luni aprox.) slabirea s-a facut parca din pent in si mai lent. Ceea ce nu v-am spus si ar fi trebuit la inceput.am avut vre-o 90de kg si nu ma mai suportam.As fi facut aproape orice ca sa slabesc, eu nefiind asa grasoaie niciodata. Dau vina pe niste multivitamine pe care a trebuit sa le iau in urma unei interventii chirurgicale neurologice (am specificat pentru o mai buna intelegere), neavand absolut nici o legarura cu ingrasarea in sine.Va mai spun doar atat ca eu inca le mai iau si sper din suflet sa ajung la 65kg dupa care am de gand sa iau o capsula la doua zile o perioada sa vad rezultatele si va tin la curent daca intereseaza pe cineva.Voi urmari siteul. MULTA BAFTA TUTUROR
0
06-10-2009, ora 21:50
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
galavanutza.bafta in continuare la pierderea kg-melor si sanatate multa.sa ne tii la curent.
0
14-10-2009, ora 18:14
dudita
Nu este medic/terapeut
dudita
buna fetelor...sunt o tinara mamica de o fetita de 5 lunisoare si doresc sa scap de kg ce au ramas in urma sarcinii...am inceput sa iau capsula de la arp farm de 9 zile insa nu am nici un rezultat pe cantar.ma simt f bine, nu am nici un disconfort, doar sete si lipsa poftei de mancare(insa mananc dimineata obligatoriu iar de-alungul zilei consum fructe si am si o masa mai consistenta).doream sa stiu cam dupa cat timp apar efectele acestei pastile?...ma refer la slabit.multumesc! succes tuturor!
0
14-10-2009, ora 19:40
tenanye_era
Nu este medic/terapeut
tenanye_era
buna fetelor¡¡vad ca incapatanarea voastra de a va potoli nu are masura¡¡am sa va povestesc eu ce mi sa intamplat mie, sunt iesita din spital dupa o operatie, de acum cateva zile si va spun sincer nu as fi vrut sa trec pe acolo in veci, , , sunt purtatoarea unui virus de care nu vreau sa vb nu nu este sida sau nu va ganditi la rau dar nici bine nu imi este, am facut aceeasi greseala ca voi si ma-m indopat de pastile de slabit dar in acelasi timp nestiind ca eu imi voi cobori asa de mult sistemul imunitar incat sa capat un virus de care nu voi scapa in veci, , acum traiesc cu teama in suflet voi mai avea copii¿¡¡sa nu uit am 31 ani, va citesc randurile si ma intristez cand vad ca nu constientizati ceea ce am facut si eu de altfel, , viata este scurta fetelor de ce nu o luati asa cum este si cum va lasat Sfantul si Bunul DUMNEZEU¡¡aveti grija ce inghititi si ganditiva la riscuri orcare ar fi ele¡¡cine va vrea trebuie sa va accepe asa cum sunteti¡¡cu respect
0
02-11-2009, ora 15:50
yooo
Nu este medic/terapeut
yooo
am folosit si eu capsula de slabit timp de 3 luni insa nu asi recomanda-o nici celui mai mare dusman. in prima luna am avut dureri de cap ingrozitoare, ameteli, insomnii... dar am indurat pt k in acelasi timp eram multumita cand ma urcam pe cantar si vedeam cum scadeam in greutate (in prima luna am slabit 10 kg) insa incepand cu a 2 a luna rezultatul a fost pierderea banilor pe "minunata capsula de slabit" si imbolnavire: candidoza, reumatism, caderea parului in veselie, imunitatea scazuta la maxim. (de slabit niciun gram) am umblat prin doctori de mi s-a acrit dupaia (nu mai zic k acum trebuie sa fac si 2 ani de moldamin k imi crescuse aslo f mult) in plus dupa c m-am oprit de a mai lua aceste "minunate pastile" kg mele nu stiau cum sa se intoarca mai repede. in nici 2 sapt puseseram 5 kg. norocul meu a fost k am inceput sa iau atitudini. (am renutat la paine, dulciuri mananc de 5 ori pe zi da putin si la ore fixe si nu mai tarziu de ora 6 si am reusit sa dau 8 kg in 4 luni si ma simt mult mai bine) asa k fetelor NU va sfatuiesc sa incercati. va bucurati la inceputi da o sa regretati dupa. mai bine asteptati mai mult timp sa dati jos acelesi kg nedorite.
0
02-11-2009, ora 20:59
tenanye_era
Nu este medic/terapeut
tenanye_era
bravoo yoo¡¡¡ daca ai stii ce ma bucur cand vad si cate o fata ce vb despre ce i sa intamplat, de repercusiuni¡¡¡dragele mele eu sunt purtatoarea virusului hpv stiu multe dintre voi nici nu stiu ceea ce este, dar sincer nu este bine ¡¡am avut si o operapie din care se rezulta ca voi avea greu copii sau cu risc sau poate reveni ceea ce am avut acolo jos in orce moment daca nu ma protejez si nu am grija de mine, nu mai luati pastile la nesfarsit daca aveti vointa faceti sport asta incerc si imi iese, am pierdut si eu mult'par si inca il pierd, raceam f repede, nu mai spun de ficat si iata cum a spus si yoo imunitatea mi-a scazut asa de tare ca am luat pana si acest virus, sunt multe ricuri poti face diaber sau ulcer gastric¡¡in fine sper sa va convingem sa va ganditi la voi inainte si dupa le cei din jur, corpul e ca un copac de uiti sa il ingrijesti moare incet si sigur¡¡capul sus si la alergat sau de ce nu la dans ¡¡mult curaj¡¡si toate cele bune
0
23-11-2009, ora 09:36
Murgeanu Oana
Nu este medic/terapeut
Murgeanu Oana
Mai fetelor haideti sa va spun si eu ceva despre aceste pastile. Vad ca parerile sunt impartite, dar nu vad pe nici una din voi sa spuna ceva despre ce sa faci si ce sa nu faci cand iei aceste pastile, cat si dupa. In primul si in primul rand ca sa luati aceste pastile trebuie sa fiti oameni cu capul pe umeri si sa fiti capabile sa luati decizia potrivita la momentul potrivit. La ce anume ma refer? Pai haideti sa va zic. Si eu am luat pastila de slabit, si sotul meu, plus multi multi alti prieteni si cunostinte. Deci am avut ocazia sa vad reactii si reactii la aceasta pastila. Eu nu zic ca aceste pastile sunt 100% naturale asa cum se zice ca ar trebui sa fie. Dar dupa cum ziceam aici depinde de fiecare in parte. Organismul fiecaruia raspunde intr-un anumit fel la aceste pastile. Daca ati citit prospectul ati vazut ca sunt contraindicate celor cu afectiuni renale, diabet, hipertensiune arteriala etc. De asemenea tot in prospect mai scrie ca pe durata utilizarii acestor pastile este interzis consumul de cafea si alcool. Pe de alta parte este bine sa beti cat mai multa apa si sa consumati multe fructe si legume. Cei care se stiau cu diverse afectiuni si totusi au riscat sa incerce aceats pastila au facut-o pe pielea lor si s-au convins ca nu le pot lua. Cat despre "gura uscata" si insomnii, si cu privire la aceste lucruri tot prospectul va avertizeaza. Dar dupa cum spuneam depinde f mult de fiecare in parte. Mai exista un aspect f f important in modul de administrare al acestei pastile. Pe langa faptul ca trebuie luata una pe zi la ora fixa si nu pe stomacul gol, mai trebuie sa stiti si cum sa renuntati la ele. Eu si sotul meu am luat aceste pastile asa cum trebuie si nu am avut nici un fel de problema. Sotul meu a inceput in luna ianuarie 2009 si a luat timp de 3 luni. A slabit 15 kg si de atunci nu a mai pus un gram inapoi. Eu am luat ceva mai mult pt ca organismul meu are un metabolism mai lent. Le-am luat timp de 5 luni din noiembrie 2008. Am slabit 13 kg si de cand am renuntat nu am pus un gram la loc. Senzatia de gura uscata am avut-o si noi dar odata ce organismul s-a obisnuit cu aceste pastile, senzatia a disparut cam dupa 3-4 saptamani. Timp in care am baut f f multa apa care m-a ajutat enorm. Iar pasul cel mai important este atunci cand renuntati. Aceste pastile NU SE LASA BRUSC. Cand v-ati decis sa renuntati se iau mai intai cate o pastila la 2 zile timp de 2-3 saptamani dupa care una la 3 zile timp de inca 1-2 sapt si tot asa pana ajungeti sa nu mai luati. Cine a facut asa garantat nu a mai pus la loc un gram. Si spun asta pt ca am exemple langa mine prieteni care le-au luat corect si sunt f multumiti. Am si exemple care nu au vrut sa asculte si au intrerup brusc pastilele punand la loc in scurt timp tot ceea ce au dat jos. De asemenea cunosc si persoane care in prima luna nu au slabit deloc si au inceput sa slabeasca de abia in a doua luna. Deci revin, fiecare organism reactioneaza in felul lui. Ceea ce este important este faptul ca totusi, cine nu are probleme de sanatate, si daca sunt administrate corect, aceste pastile chiar sunt de ajutor. Cel putin pe mine si pe sotul meu ne-au ajutat f mult. De cand am luat aceste pastile si in continuare dupa ce le-am terminat, am invatat sa mancam mai sanatos, mai putin, am renuntat la multe obiceiuri proaste, gen chipsuri, seminte etc, si in afara de asta pot spune ca a fost ajutat si metabolismul. Eu dupa aceste pastile m-am simtit pur si simplu eliberata, m-am simtit mai usoara, tranzitul intestinal se face mult mai usor (eu inainte sufeream de constipatie) iar arderile se fac mult mai repede. Deci aceste pastile va pot si ajuta dar va pot face si mult rau. Sub nici o forma cei cu probleme de sanatate sa nu le ia si daca nu va stiti bolnavi dar totusi experimentati probleme grave de sanatate dupa ce le incepeti, nu le mai luati. Insa inainte de a le lua, informati-va mai mult. Intrebati in stanga si in drepta pt ca numai asa puteti decide daca e cazul sa va speriati sau nu. Sunt f f multe reactii adverse pe care le dau aceste pastile, insa 85% nu sunt probleme serioase si sunt stari trecatoare odata ce organismul se obisnuieste cu ele. Asta atata timp cat se administreaza corect si se tine cont si de contraindicatii. Ca daca luati pastile si beti cafea si pe urma va plangeti de dureri de cap, ameteli etc, numai voi sunteti de vina pt ca nu ati respectat ceea ce nu aveati voie sa faceti. Dupa cum v-am spus am f multe exemple langa mine, de persoane care au luat pastilele corect si au tinut cont de contraindicatii si mai ales au fost avertizati la ce reactii se pot astepta, si care nu au avut si nu au nici in prezent nici un fel de problema, iar cu rabdare toate acele stari ciudate la inceput dispar cam in 3-4 saptamani (mai mult sau mai putin sau chiar deloc in functie de fiecare organism in parte cu conditia sa nu fiti bolnavi si sa nu stiti)
Sper ca am mai facut putina lumina in ceea ce priveste aceste subiect atat de controversat in ultima vreme. Eu va urez mult succes celor care va decideti sa incercati, rabdare si mare atentie la ceea ce faceti.
0
23-11-2009, ora 17:10
tenanye_era
Nu este medic/terapeut
tenanye_era
draga oana sunt bune sfaturile tale
dar cu un regim pe care tu ai spus ca il tii se poate slabi si fara pastile ¡¡¡sfatul meu si cel mai bun ar fi sa nu mai luati pastile de genul asta¡¡0 dieta adegvata, sport, respectarea orelor de masa si gata eu asta fac si vad ca functioneaza, asa cum a spus si yooo sunt de acord cu ea lasati pastilele nu fac sa aduca doar probleme¡¡mult noroc si sanatate cu o dieta sanatoasa si sport
0
02-12-2009, ora 13:13
GiKu_19ni
Nu este medic/terapeut
GiKu_19ni
Le am in poseta de 2 zile si nu am curaj sa le iau din cauza ca aud fel si fel de discutii care mai de care mai surprinzaatoare;o prietena care a luat si sa simtit rau intradevar la inceput dar a slabit aproape 15 kg in 2 luni ma sfatuit sa incep prin a luat 1 capsula la 2 zile sa vad cum ma simt sa beau multe sucuri naturale apa legume deoarece contin multe vitamine si ma vor ajuta, sa stiti ca tipa se simte foaarte bine nu are nimik desi au trecut 2 luni sa speram ca totul este spre bine, dar intrebarea mea este daca trebuie luate la aceeasi ora de fiecare data cind le iei? va rog sa imi raspundeti pentru ca lucrez o zii cu o zii si in ziua de munca ma trezesc la ora 8 iar in ziua libera la ora 10 11 si vreau sa stiu daca ora este importanta pentru a-mi stabilii un program va pup.
0
08-12-2009, ora 13:54
Bekka
Nu este medic/terapeut
Bekka
Hmmm pareri pro si contra vor fii mereu...Dar vroiam doar sa adaug si eu cate ceva.Am inceput de ieri sa iau tabletele Alli, azi am fost la a 3-a tableta si se pare ca incep sa isi faca efectul...prin eliminarea grasimii acumulate.Normal inca nu pot spune ca gata am slabit en-kg, trebuie rabdare si cel mai important este cum a spus si Murgeanu Oana, RESPECTATI CEEA CE SCRIE IN CARTILE ALEA DE LA ELE.In plus nu are ce sa le ia o persoana care are doar 10 kg in plus, doar cele cu BMI minim 28.Calculati-va inainte BMI si apoi vedeti daca aveti voie sa le luati sau nu.Doar cu, cateva kg in plus normal sa nu aveti nici un rezultat doar REACTII ADVERSE cat cuprinde.Cel mai in masura sa spuna rezultatele sunt cele care au BMI cerut si sunt sigura ca ele isi doresc ca si mine de altfel sa slabeasca.Si pot spune ca am un BMI peste 28 sunt in rest sanatoasa si daca intr-adevar sunt bune tabletele ar trebui sa ma ajute si facand sport normal si o dieta SARACA IN GRASIMI asta ar cam fii conditiile cerute de aceste tablete.Va doresc la toate care incercati MULT SUCCES si sa ne auzim cu bine.
0
10-12-2009, ora 11:06
detheo
Nu este medic/terapeut
detheo
Buna ziua din nou ! Din pacate Alli este identic cu xenical, iar pe prospectul lui scrie ca se recomanda administrarea la masa la care se consuma si grasimi; daca nu se consuma grasimi, nu se recomanda sa se ia pentru ca nu are ce elimina. Substanta elimina grasimea ingerata, nu pe cea depusa. Pentru asta recomand Clarinol, un acid linoleic conjugat care ajuta la eliminarea grasimilor din organism, nu a masei musculare, pt. ca intr-o cura de slabire in prima faza scade masa musculara si grasimea ramane; grautatea scade, dar nu si grasimea. Clarinol ajuta la eliminarea grasimii din organism fara afectarea masei musculate. Impreuna cu Pinnoslim care inhiba pofta de mancare da rezultate excelente. Succes tuturor !
0
07-01-2010, ora 03:54
ramona2839
Nu este medic/terapeut
ramona2839
Buna ziua! Iau aceasta capsula de o luna de zile; la cantar nu s-a vazut decat vreo 2 kg, insa diferenta se observa mai mult la centimetrii. Si eu am insomnii, senzatie de sete, insa MAREA PROBLEMA a aparut de 2 zile cand am inceput sa simt un ritm cardiac accelerat... credeti ca ar putea fi un efect advers al capsulei dupa atata timp de administrare? M-am gandit sa intrerup, dar nu as vrea sa iau alte kg in plus... ce ma sfatuiti? sa merg la medic, sa opresc administrarea? Va rog mult. Multumesc!
0
07-01-2010, ora 12:37
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
ramona2839 ar trebui sa te duci si sa iti iei tensiunea. poate ai depus un efort mai mare si ti ai marit tensiunea. incearca si ia o capsula la 2 zile si nu uita de calci si magneziu, sau orice alte complexe de vitamine.sanatate multa
Adaugă un comentariu / răspuns
40 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.