Capsule de ceai verde

21-06-2011
silviadutu
Nu este medic/terapeut
silviadutu
Buna seara. Am aflat de la prietene despre capsulele cu ceai verde utilizate pentru calitatile antioxidante, pentru scaderea colesterolului si pentru arderea grasimilor. As vrea sa le incerc si eu, dar stiu ca ceaiul verde poate scadea tensiunea, iar eu tind sa fiu sub tensiune de obicei. In plus am probleme cu calcemia. Mentionez ca am 33 de ani, sunt fumatoare. Pot lua aceste capsule, in aceste conditii? Au efecte adverse? Multumesc.
9 comentarii
0
21-06-2011, ora 23:26
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Astept si eu un raspuns in acest sens...
desi am si eu, tensiunea mica.
O seara buna.
0
22-06-2011, ora 08:58
Edith Moldovan
Identitate neconfirmată
Edith Moldovan
ceaiul verde, daca nu este preparat corect, devine toxic iar acest lucru poate duce la caderea parului.respecta instructiunile si timpul de preparare.Este contraindicat celor cu predispoziţie la lipotimie, gastrită cu hiperaciditate, ulcer stomacal şi duodenită. Produce dureri în zona stomacului.
Dar ca sa nu fie nici o problema de ce nu folosesti un produs care sa contina ceai verde asociat si cu altceva?Dar in cantitati moderate si in cure nu prea lungi nu are efecte negative.
0
22-06-2011, ora 15:43
silviadutu
Nu este medic/terapeut
silviadutu
Multumesc pentru sfaturi, dar nu ma refeream la ceaiul verde propriu-zis, ci la pastile (capsule) cu ceai verde. Se gasesc la farmaciile naturiste. Banuiesc ca se aplica aceleasi proprietati si riscuri. Corect?
0
22-06-2011, ora 15:45
silviadutu
Nu este medic/terapeut
silviadutu
Puteti sa dati exemple de produse care contin ceai verde asociat cu altceva? Sa stiti ca nu ma prea pricep la medicamente. Va multumesc frumos.
0
22-06-2011, ora 15:52
Edith Moldovan
Identitate neconfirmată
Edith Moldovan
Dar pentru ce doriti sa-l folositi?
0
22-06-2011, ora 15:56
Edith Moldovan
Identitate neconfirmată
Edith Moldovan
De exemplu Clarinol+Ceai verde ajuta la slabit prin arderea grasimilor. Si exista si alte produse pt diferite afectiuni
0
22-06-2011, ora 20:05
silviadutu
Nu este medic/terapeut
silviadutu
Nu am probleme cu greutatea, dar daca as mai da jos 1-2 kg nu m-as plange. As vrea sa folosesc si pentru proprietatile antioxidante, mai ales ca fumez destul de mult.
0
23-06-2011, ora 08:48
Edith Moldovan
Identitate neconfirmată
Edith Moldovan
Se poate folosi dar nu pt o perioada lunga.Sau iti mai recomand Complex antioxidant de la Hofigal.E produs naturist deci nu iti face asa rau ca cela chimice.
0
23-06-2011, ora 11:20
silviadutu
Nu este medic/terapeut
silviadutu
Multumesc foarte mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.