carcinomatoza peritoneala

08-06-2009
doina_riu
Nu este medic/terapeut
doina_riu
Nepotul meu de 20 ani a fost diagnosticat in martie cu: tumora desmoplazica, metastaze hepatice, carcinomatoza peritoneala, ascita neoplazica, adenopatii intra si retroperitoneale.A facut pana acum 3 sedinte de chimioterapie, a eliminat lichidul de la inceputul tratamentului.De maine 09.06.2009 incepe a patra sedinta, iar apoi va repeta CT-ul.Investigatiile au fost facute la Cluj, iar chimioterapia la Iasi - doctor Miron Lucian.Va rog daca cineva cunoaste un loc in lumea aceasta in care se trateaza sau s-a tratat asa ceva sau cu alte informatii ajutati-ne cu numere de telefon sau adrese de e-mail.
-
1 comentarii
0
07-12-2012, ora 19:32
nicoleta pop
Nu este medic/terapeut
nicoleta pop
buna, si sotul meu a fost diagnosticat cu aceasta tumora.as dori daca se poate sa imi dati un raspuns cum este nepotul dvz si daca au avut rezultate sedintele de chimioterapie.va multumesc mult si astept un raspuns cat mai repede
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul