Care sunt șansele de sarcina

10-03-2018
C12545
Nu este medic/terapeut
C12545
Buna ziua, nu am avut pana acum foarte mult contact sexual... odată in luna Octombrie anul trecut si a dou oară am încercat in Februarie.. doar ca in Februarie cand a încercat sa și-o introducă in mine am zis nu si doar s a frecat de doua ori pe lângă vaginul meu si asta a fost tot. S-a întâmplat cu 4-5 zile de începerea menstruației, nu cred ca m-am simțit mental pregătită sa o refac.. oricum menstruația nu a apărut nici pana acum..(mereu am avut o menstruație foarte neregulată) intre timp am prin niște analize de sânge am aflat ca am o mica problema cu glanda tiroidiană si am inceput sa iau pastile. Medicul m-a întrebat de o eventuala sarcina si de atunci m-am panicat. De la accidentul din Februarie ma tot gandesc oare sunt sanse ? Adică am citit ca sunt foarte mici.. dar as fi dorit sa explic situația si sa stiu un răspuns mai precis..
1 comentarii
0
22-03-2018, ora 00:15
Cristinasemy
Nu este medic/terapeut
Cristinasemy
Buna.. Dacă nu a intrat nimic de la el în tine nu ramai.Doar să fiți mai atenti data viitoare si daca se intampla sa lase si nu doresti sa ramai însărcinată să te speli bine jos chiar după actul sexual sau ia "pastila de a doua zi" de la farmacie.(asa se numeste).
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.