caspula de slabit, analize: mai multe globule albe decat rosii

31-01-2009
SirX
Nu este medic/terapeut
SirX
Buna ziua.am si eu niste probleme.am luat capsula de slabit.nu prea mancam...ca nu ai pofta de mancare...si ultimile mele analize au iesit...ca am mai mult globule albe ca rosii..in fine am luat 1 luna fier...dar trebuia 2 :(.Intre timp ce luam capsula de slabit...si alergam.am ajuns acasa foarte molesit...si obosit..cand m-am trezit a doua zi...aveam dureri de partea stanga cu tot cu mana...m-am panicat fff tare..a doua zi am mers la medicul de familie...ma luat tensiunea eu ii tot dadeam ca am lipsa de fier...ea tot ca am facut efort si la la...ma dat sa iau pastile : Calciu + vitamina D, Aspacardin, Meloxicam...ma zis sa le iau pt 10 zile...sa vedem cum ma simt...insa sincer eu nu cred ca am nevoie de ce ma dat ea.febra fac seara, tusesc...si slabesc vad ca...oboseala, azi ma duc sa imi fac o raza la plamani...daca stiti cumva ce este imi puteti spune si mie ?Mersi
4 comentarii
0
31-01-2009, ora 16:17
mary44
Nu este medic/terapeut
mary44
Buna ziua.medicul de familie are dreptate, cred ca este vorba de o carenta de vitamine dupa ce ai luat acele pastile -si eu am luat si mi-am dat organismul peste cap.am slabit mult intr-un timp scurt dar am pus inapoi de doua ori cat am dat jos, iar de analize nu mai spun ca sunt foarte proaste.Un sfat bun este sa mergi la medic.Sanatate!
0
31-01-2009, ora 16:41
SirX
Nu este medic/terapeut
SirX
mersi Mary44.dar eu deobicei intru in panica rau...imediat..durerea la brat si partea stanga ma trecut nu de tot...dar nu'i mai ca la inceput...dar totusi nu ma simt foarte K...parca nu sunt eu...si mai oftez cateodata.in fine nu am apucat azi sa imi fac analizele la plamani ca este sambata si m-am trezit prea tarziu...:)))dar o sa merg Luni, dar faza este ca nu mai iau pastile de slabit de 3 zile si eu inca parca dau jos din kg si nu am pofta de mancare...na...nu stiu nici eu ce sa mai fac...si am uitat sa precizez...ma luat tensiunea aveam 93 cu 145.dar inainte de a veni la cabinet am fost la examen de dimineata si am baut un ceai negru...si ma si speri de halatu alb :)Mary44 crezi ca o sa imi revin la normal ?:))Vreau sa merg la sala, sa alerg...
0
01-02-2009, ora 11:11
mary44
Nu este medic/terapeut
mary44
Capul sus si incearca sa gandesti pozitiv, cum sa nu-ti revii?Macar bucura - te ca poti sa mergi la sala sa faci miscare, esti tanar si daca spui ca nu mai iei acele pastile iti revii mananca mai echilibrat si priveste inainte, iar cu filmul la plamani-si eu am avut asa dureri si sa stii ca am facut filmul si nu mi-a iesit nimic dar totusi sa-l faci ptr linistea ta.Nu stiu daca te intereseaza dar eu m-am operat la coloana si dupa aia am facut o complicatie ce se face sub 1%, deci nu pot face efort, miscare multa si m-am ingrasat 13 kg pe langa 3 care trebuia sa le dau jos.Acum urmez un regim indrumat de un nutritionist si ma simt bine.
Multa sanatate si succes!
0
01-02-2009, ora 15:48
SirX
Nu este medic/terapeut
SirX
Hmm nasol...dar ii bine ca ai reusit sa treci peste operatia aia.aia iti spuneam nu mai fac sala nu mai fac nimika...pt ca ma zis sa stau 10 zile fara miscare si efort...si stau prin casa.si sa iti mai zic ceva...ca de asta mie cel mai frica...iau pastilele alea iau tot.si ziua ma simt excelent nu am nimika...dar seara ma apuca o caldura la urechi...picioarele sunt reci.si na...asta nu imi da liniste...pt ca eu aseara la 22 am luat aspacardin ala si la 00:30 noaptea ma luat cu picioare reci si urechile rosii...deci clar tensiune mare.azi ii duminica o sa imi sun medicu de familie sa vad.maine macar sa ma trimita sa imi fac analizele de sange.totusi eu raman la aceiasi parere am lipsa de fier nu de calciu...:(Pt ca am citit aicia la semne si simptome.si scrie exact cum ma simt eu la Anemie...si cum am zis mai demult mi-am facut analizele si ma iesit lipsa de fier si ma dat sa iau fier si in loc de 3 luni de fier am luat 1 luna.deci u stiu ce sa mai fac...:(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: