Cat dureaza un episod psihotic

08-10-2016
bogdy23
Nu este medic/terapeut
bogdy23
BUna ziua,

Cat timp dureaza un episod psihotic. Se ia in calcul faptul ca mam simtit bine pe medicamente am scazut doza prea repede si ne-am simtit mai agresivi.DE ex luam de 1 an tratament apoi am scazut leponexul si am devenit mai agresiv (verbal pur si simplu nu pot sa inghit de la toata lumea ta sunt omul care pune la suflet).Asta inseamna ca episodul meu psihotic a durat 1 an?
2 comentarii
0
08-10-2016, ora 16:10
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Definitia episodului psihotic se refera la perioada in care sunt prezente simptomele de baza ale acestuia, indiferent daca este luat un tratament. Se considera ca episodul s-a incheiat atunci cand simptomele de baza nu mai sunt prezente.
0
08-10-2016, ora 18:58
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pina trec delirurile si halucinatiile.
Dar tratamentul de intretinere e pe termen lung.
Daca e ceva suspect zici doctorului si ti-l mai modifica din cand in cand.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Episoadele psihotice ar puta fi anticipate cu ajutorul unui algoritm de învățare automată
  • Singurătatea în copilărie a fost asociată cu probabilitatea crescută de a experimenta un episod psihotic
  •