Cat mai este pana la sex?

20-05-2010
adela4evermusic
Nu este medic/terapeut
adela4evermusic
Buna...am un prieten de 3 saptamani (avem 17 ani), dar ne cunoastem de mici, si ne placem de aproape un an. Suntem destul de apropiati. Mergem unul la celalalt acasa, ne sarutam, ne mangaiem...si azi s-a ajuns sa ma sarute pe sani si sa ma atinga cu degetul... in zona pubiana.
La inceput credeam ca n-o sa-l las sa faca asta...credeam ca o sa-l opresc. Dar nu mi s-a parut nu stiu ce, ma gandeam ca o sa-l opresc daca vrea mai mult. Credeti ca am luat-o prea repede? Mai este mult pana o sa-si doreasca sex? Eu nu am de gand oricum sa imi incep viata sexuala cu el...numai dupa vreo 2-3 luni (cel pitin) de relatie. Ce parere aveti? Ar trebui sa-l opresc data viitoare cand o sa mai incerce sa ma atinga, pt ca exista riscul sa vrea mai mult? Tin mult la el...dar nu vreau sa fac pasul asta prea repede, si fara sa gandesc. Astept pareri. Multumesc
4 comentarii
0
20-05-2010, ora 23:48
cinci
Nu este medic/terapeut
cinci
Clar ca el vrea mai mult din moment ce te-a atins in zona pubiana. Daca il lasi sau nu sa continue este alegerea ta.
0
21-05-2010, ora 16:37
noryy
Nu este medic/terapeut
noryy
nu e neaparat o regula...eu cred ca depinde de cat de matur gandeste...si trebuie sa ti respecte decizia fara sa l pierzi (asa cum spui tu)..cat despre atingeri...si prietenul meu face asta..numai ca mi respecta barierele..suntem de mai bine de un an impreuna si inca nu am ajuns la sex. de ce ? pt ca eu nu am vrut si el m a respectat, asta nu inseamna ca nu ne am atins, dar am stiu unde sa ne oprim.
0
01-06-2010, ora 15:51
mendi
Nu este medic/terapeut
mendi
io as zice sa nu te grabesti, pentru ca el daca tine la tine si te iubeste poate sa te astepte.si apoi daca faci pasul asta si iti pare rau?mai bine astepti.o sa ai timp si de sex dupa;).parerea mea"mai asteapta cateva luni
0
17-01-2011, ora 14:30
l@vinia
Nu este medic/terapeut
l@vinia
buna.si eu am stat cu un baiat 1 an si un pic de zile pana cand am facut-o prima data...nu e o chestiune de timp nu e o regula dar dupa parerea mea cred k ar fii mai bn sa mai astepti in primul rand sa nu regreti mai apoi si in al 2-lea rand daca te iubeste n-ai de ce sa-l pierzi ptk va mai accepta.te pup!!!decizia iti apartine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul si presiunea sexului la adolescenti
  • Orientarea sexuală a adolescenților
  •