Cat timp este normal sa sangerezi dupa chiuretaj?

03-09-2010
utilizator_82675
Nu este medic/terapeut
utilizator_82675
Buna ziua,
Joi, 26.08 am facut un chiuretaj.Am sangerat foarte putin in ziua respectiva apoi vineri si sambata foarte putin.Duminica si luni am avut doar scurgeri maronii, insa marti a inceput sa imi curga sange ca la menstruatie.Vineri seara pe 3.09 am avut mici cheaguri de sange, este normal acest lucru?Este bine ca elimin cheaguri sau ca inca mai sangerez usor? Cat timp este normal sa sangerzi dupa chiuretaj ?
6 comentarii
0
04-09-2010, ora 17:23
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
E normal ca dupa un chiuretaj, timp de o saptamana, doua sa mai ai scurgeri sanguinolente si resturi de mucoasa. Nu fa efort prea mare, nu sta mult timp in picioare si alimenteaza-te normal. Pastreaza o igiena intima zilnica si pansament vulvar.
0
04-09-2010, ora 20:16
utilizator_82675
Nu este medic/terapeut
utilizator_82675
Va multumesc pt. raspuns.
0
06-02-2011, ora 13:46
mirelan
Nu este medic/terapeut
mirelan
daca am avut sucrgeri doar in ziua respectiva si mai apoi nimic e ceva in neregula?
0
19-09-2011, ora 23:46
srt
Nu este medic/terapeut
srt
buna am facut avort acum o luna am avut prima menstruatie si de obicei pe mine ma tine 5 zile dar tot mai sangerez cate un pic e normal acest lucru va rog mult sa ma ajutati.
1
18-04-2018, ora 23:09
Cristinagiulia21
Nu este medic/terapeut
Cristinagiulia21
Buna seara. Am făcut un avort pe data de 27 martie si de atunci sangerez într-una, nu abundent, am dureri de burta. Acum 2 zile m-am simțit cam rau amețeala, stări de vomă, dureri de cap insuportabile si oboseala am facut un test de sarcina din care reiese că sunt însărcinată. Mentionez ca iau contraceptive.
0
24-05-2020, ora 21:46
Rams
Nu este medic/terapeut
Rams
Bună Cristina. În situația ta sunt și eu, îmi poți spune cum ai trecut peste, dacă a fost nevoie de un tratament?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sarcina după avort
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Interpretarea unei coagulograme
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  •