Cat timp poate tine candidoza fara tratament ?

21-10-2015
Stefan99
Nu este medic/terapeut
Stefan99
Buna ziua, am intretinut relatii sexuale cu o fata fara prezervativ prin noiembrie anul trecut, dupa 1 saptamana dupa ce am intretinut relatiile sexuale cu fata respectiva, au inceput sa imi apara niste pete albe pe capul penisului, pielea capului era foarte uscata, iar cateodata ma ustura in timpul urinarii, ma rog nu asta este important, pentru ca timp de 2-3 saptamani m-am spalat cu sapun cred ca de 5 ori intr-o zi pe penis. Intrebarea mea este daca candidoza fara tratament poate sa mai fie prezenta ? Pentru ca in ultima perioada a fost mai frig afara, iar eu nu imi fac baie chiar in fiecare zi, imi fac odata la 3 zile, saptamana trecuta mi-a aparut pe pielea in jurul capului penisului o linie foarte mica de culoare alba si lipicioasa ( chiar nu stiu cum sa v-o descriu, este ca branza [ stiu ca este amuzant, dar altfel nu imi pot imagina cum sa vi-o descriu ] ) e ma rog, faza este ca nu mi-a aparut decat odata, iar aceasta imi apare doar in cazul in care nu ma spal, alta intrebare a mea este, Aceasta cauza poate fii pentru ca nu imi intretin igiena intima foarte bine ? Imi recomandati sa ma duc la un dr.dermatolog ? Ce sunt aceste chestii lipicioase si albe ?

Va multumesc !
4 comentarii
0
21-10-2015, ora 02:49
Stefan99
Nu este medic/terapeut
Stefan99
PS : Am uitat sa specific dupa cele 2-3 saptamani cu spalare a penisului de 5 ori pe zi, nu am mai avut probleme. Iar tot la fel daca nu ma spal dupa cum am specificat in 2-3 zile penisul incepe sa miroasa urat
0
21-10-2015, ora 08:12
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Este necesar sa mergeti la un medic dermatolog pentru a constata daca este vorba despre candida sau daca poate fi doar o problema de igiena. Candida poate fi transmisa sau poate aparea in urma unui dezechilibru la nivelul organismului.

O zi placuta
0
21-10-2015, ora 14:42
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Puteti sta fara tratament pina ajungeti la infertilitate masculina si dupa. Ciupercile, dau asa ceva. A trecut aproape un an de cand nu va tratati.

E simplu sa aveti relatii sexuale neprotejate si sa va riscati sanatatea si e greu sa mergeti la un dermatolog, sa faceti un test de secretie si sa vada ce e acolo ?

Cu titlu informativ: sunt multi tineri care si-au inceput activitatea sexuala in adolescenta, au contactat boli venerice, nu s-au tratat si la 20 de ani pe spermograma lor scria ca sunt infertili.

Vedeti pe Youtube filmul de educatie sexuala Sexul in afara casatoriei are un pret si mergeti urgent la Dermatolog. Daca nu aveti asigurare medicala sau nu vreti sa treceti prin medicul de familie, mergeti direct la o policlinica de stat care are cabinet de Dermatologie si platiti consultatia in jur de 50 de lei.
0
21-10-2015, ora 19:23
Stefan99
Nu este medic/terapeut
Stefan99
Va multumesc, am sa ma duc zilele astea la un dr.dermatolog !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.