Cat timp pot sa folosesc Nasonex?

16-02-2010
alpiscampionu2009
Nu este medic/terapeut
alpiscampionu2009
Va rog sa-mi spuneti cat timp pot folosi Nasonex.
6 comentarii
0
16-02-2010, ora 14:05
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nazonexul.. este un prepara Hormonal..
cu cat mai scurt timp se foloseste cu atat mai bine!
daca este folosit mai mult de 2-3 saptamani.. trebue scazuta treptat doza pana la renuntarea la el complet!!!
0
16-02-2010, ora 17:40
alpiscampionu2009
Nu este medic/terapeut
alpiscampionu2009
Pt.dl.dr.Flueraru -Multumesc pt.raspuns.As vrea sa va mai intreb ce picaturi pt.nas sunt recomandate pt.rinita cr.si deviatie de sept deoarece noaptea mi se infunda nasul si nu mai pot respira.Cele cu apa de mare sunt bune?Un medic homeopat mi-a rec.Coryzalia (pt.rinita), pe care l-am inceput acum 2 sapt.Ce parere aveti despre acest produs?
0
17-02-2010, ora 12:05
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
orice preparat homeopatic este Bun si eficient..
dar nu este Panacee ! si nu poate sa va indrepte osul deviat!!!
la Dvs.. cred ca nu o sa ajute nimic pe termen lung pana Nu o sa operati deviatia de sept!
o deviatie de sept medie sau majora deregleaza mult ffluxul aerului prin nas.. favorizand rinita!
0
08-03-2010, ora 09:30
ELENA UNGUREANU
Nu este medic/terapeut
ELENA UNGUREANU
Buna ziua d-le doctor Flueraru Valeriu,

Mama mea, de 50 ani din Campulung Muscel, Arges, are dureri ingrozitoare la nivelul ochilor, usturimi, simte cum i se misca ceva in spatele ochilor, are dureri tot timpul, nu poate sa elimina nimic pe nas, foarte putin pe gura infectie, maxilarul umflat (anul trecut in urma unor dureri insuportabile pentru a elimina una din cauze si-a extras toti dintii de pe maxilarul superior si buni si rai), in urma celor doua interventii chirurgicale la Cluj pe sinusuri, cea de-a doua a fost dezastruasa, a facut hemoragie din neglijenta doctorilor, ne este frica sa mai apelam la ei, chiar daca am inteles de la foarte multa lume ca sunt profesionisti, au tratat-o pe mama mea cu foarte mult respect, dar partea de investigare, analize de sange nu i-au fost facute, la momentul externarii nu au trecut pe fisa ca a avut hemoragie...in urma multor interventii chirurgicale, tomografe, RMN-uri nu am reusit sa gasim un medic care sa se ocupe de mama mea, am mers din medic in medic, si constatam atat eu cat si fratii mei ca medicii din ziua de astazi sunt atat de superficiali si de grabiti, nu stim ce sa mai facem cum sa mai procedam, la Bucuresti, la Sibiu la spitalul clinic de urgente orl, am aratat rezultatul de la cluj, nu i s-au mai facut alte investigatii, la Sibiu dl doctor Chelcea si dl Vargatu m-au rugat sa fac rost de anestezist ca ei nu au pe sectie, sa ii faca la mama mea o operatie astfel sa ii faca un drenaj pentru a i se scurge infectia..ne e teama sa apelam la ei nu au aparatura, anestezist...
RUgaminte: va pot trimite RMN-ul si poate daca aveti timp si posibilitate sa ne dati si noua un raspuns, sa ne puteti indruma incotro sa mergem, am strabate tara toata sa stim ca mama mea e din nou ca inainte! Am umblat prin spitale in ultimii doi ani, toate colegele mamei de salon plecau sanatoase, numai mama mea mergea din medic in medic, tratamente diversificate astfel incat are probleme acum de diabet, inima, circulatie, stomac, ficat...
Cu insistenta va rugam sa ne ajutati, poate nu am reusit sa ma fac foarte bine inteleasa in urma disperarii mele, va rog domnule doctor sfatuiti-ne cum sa procedam, nu mai suportam sa tot chemam acasa salvarea, sa o vedem pe mama noastra cum plange si se vaita non stop!
0
08-03-2010, ora 11:57
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trimiteti pe mail o adresa unde este salvat rezultatul RMN.
0
09-03-2010, ora 10:24
ELENA UNGUREANU
Nu este medic/terapeut
ELENA UNGUREANU
Buna ziua d-le doctor, am trimis pe adresa dvs RMN-ul mamei mele, prin transfer. Va multumesc frumos pentru ajutor!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Părul din nas - cum îl gestionăm corect medical
  •