Cateva intrebari

20-03-2009
the-blue
Nu este medic/terapeut
the-blue
Salutare !

Am aproape 14 ani si dupa cum spune si titlul, am cateva interbari. Sa incepem cu prima : o lovitura in zona "zona sensibila", poate provoca ceva rau, gen probleme de fertilitate sau altceva? Lovitura a fost cauzata de o minge, dar durerea a disparut dupa cateva minute, iar testiculele nu prezinta sensibilitate la atingere.
O alta intrebare ar fi legata de masturbare. Am tot citit pe internet subiecte legate de acest lucru, si am inteles ca nu este ceva rau. De ceva timp ( cred ca 2 ani ), practic acest "sport" 1-2 pe zi ( chiar daca am zis "pe zi", asta nu inseamna ca nu sunt si zile in care nu se intampla, deci cum s-ar spune "iau si pauze" ). Acum vine intrebarea : este posibil ca masturbarea sa dauneze calitatii spermei ( in caz ca sperma ar avea o calitate mai slaba din diferite motive, se poate remedia?), sau sa dauneze altceva?
Inca o intrebare ar mai fi : cateodata am niste dureri in testicole, dureri mici, nu profunde. Am cate un chist la ambele testicule ( doctorul spune ca sunt cu lichid, si se afla in partea de sus a fiecarui testicul, deci cred ca este vorba de spermatocel ) deci cred ca durerile acestea mici ar putea fi din aceasca cauza, dar am aflat ca ar putea fi si din cauza chilotiilor stramti. Eu port boxeri, dar poate din cauza ca stau intr-o pozitie pe scaun sau oriunde altundeva se intampla sa am aceste mici dureri ( am uitat sa mentionez ca nu dureaza mult, sunt scurte si cateodata am senzatia ca durerile sunt defapt la picioare, undeva aproape de zona testiculelor, dar poate chiar asa o fi ). Ar putea fi aceste dureri din cauza chistului de la fiecare testicul ?
Astept raspuns la intrebari ! Multumesc anticipat ! ( si imi cer scuze daca am gresit undeva sau daca m-am exprimat gresit)
2 comentarii
0
05-06-2009, ora 21:59
mara_airam
Nu este medic/terapeut
mara_airam
buna ziua as avea si eu o intrebare.prietenul meu are o umflatura in anus pana acum ii iesea si ii disparea frecvent insa de 2 zile ii sangereaza, problema este ca nu reusesc sa-l conving sa mergem la medic si sincer nici nu stiu carui medic sa ma adresez de ce specialitate ?va rog frumos sa ma ajutati va multumesc din suflet
0
27-02-2011, ora 18:25
blondu2o10
Nu este medic/terapeut
blondu2o10
Si eu am 1 coi mai mare 1 mai mic... se vindeca singur am 13 ani?? plz rasp
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.