cateva sfaturi pt o dif de 6 ani?

10-02-2007
love_for_all
Nu este medic/terapeut
love_for_all
am implinit 18 ani acum app 2 luni. tot atunci am inceput o relatie cu un baiat de 24 de ani(mai bine zis barbat). tind sa cred k kiar tine la mine, si nu vrea de la mine doar sex, insa ca xc barbat doreste sau va dori asta un anumit punct. am stabilit cu el ink de la inceput k nu va obtine mai mult de la mn dekt kisses, si k a atunci knd va vrea mai mult..asta e...dupa numai 1 luna si 2 saptamani, o data knd am fost la el akasa(Desi mai fusesem) a cam intins coarda, adik a facut niste gesturi k: mi-a deschis nasturele de la pantaloni, a ridicat bluza si mi-a sarutat sanul. atunci, nestiind ce sa fac, m-am ridicat si am fugit pe usa si i-am spus adio. el a zis k nu intelege d c am reactionat asa si k e ink in stare de soc. si i-am zis k a venit momentul, si k desi nu ma asteptam atat de curand, asta e. el mi-a zis k oricum nu continua mai mult de atat, k ii pare f rau k s-a lasat dus de val si k a inteles atunci knd eu i-am zis "nu". a zis k ma mai poate astepta SIGUR cateva luni, si k apoi depinde de relatia noastra si dak eu sunt pregatita. dar eu nu cred k voi vrea sa fac asta si nici k voi fi pregatita peste doar cateva luni. eu kiar tin la el, dar nu stiu kt de mult si fizic, adik, nu stiu kt de mult a fost din cauza stresului si a gandului k ce are de gand sa faca, k nu am simtit mai nimic atunci knd facea acele lucruri. ce sfaturi aveti pt mn? si ce ar trebui sa fac? imi este tare teama k sa nu o fac cu el apoi, numai pt a nu-l pierde si apoi sa regret pt k nu am fost pregatita. plus: parintii mei nu sunt de acord cu relatia noastra deloc, dar au zis k sunt majora si k nu au cum sa ma impiedice.
3 comentarii
0
11-02-2007, ora 00:00
oana maria popescu
Identitate neconfirmată
oana maria popescu
Daca nu doriti sa va angajati intr-o relatie sexuala acum aceasa este decizia dvs. si bineinteles daca nu sunteti pregatita pentru inceperea vietii sexuale este preferabil sa asteptati pana cand doriti sa faceti aceasta. Primul act sexual are intotdeauna un mare impact asupra vietii sexuale ulterioare si a avea contact sexual din alte motive decat dragostea si dorinta de a incepe viata sexuala cu acel partener poate fi un lucru pe care ulterior sa-l regretati. Insa desigur trebuie sa va asteptati ca partenerul dvs., la 24 de ani, sa doreasca sa aveti contact sexual si ca este posibil sa-l pierdeti, cum spuneti dvs., daca nu o faceti. Ganditi-va ce doriti dvs. de la aceasta relatie, daca va iubiti partenerul, cum vedeti viitorul dvs. impreuna si puteti discuta cu el aceste lucruri.Si mai ales trebuie sa aveti in vedere ca relatia dvs. se poate sfarsi si daca aveti contacte sexuale. Viata sexuala nu este garantia durabilitatii unei relatii. Daca ajungeti la concluzia ca nu este persoana potrivita pentru dvs. si ca nu doriti sa incepeti viata sexuala cu el, puteti fi sigura ca veti intalni la un moment dat pe altcineva care sa va atraga si cu care sa doriti sa va incepeti activitatea sexuala.
0
20-12-2007, ora 00:00
horica
Nu este medic/terapeut
horica
draga mea nu trebuie sa-ti faci procese de constinta, e ceva normal sa nu fi pregatita si sa-ti fie teama, eu sunt cu un baiat de 3 ani si totusi nu am putut face pasul asta, deci stai linistita!si daca il pierzi pt k nu vrei sa faci dragoste cu el, cu atat mai bine, daca te iubeste te asteapta si te intelege!!altfel nu merita!si sa stii ca mai sunt si alte jocuri la fel de placute pe care poti sa le practici cu el fara sa te penetreze...si pot fi chiar placute:)
0
09-06-2008, ora 00:00
olimpia71
Nu este medic/terapeut
olimpia71
probabil nai simtit nimica pentru ca el era prea escitat si nu sa ocupat mai mult de tine acea perioada de preludiu lasate sarutata, mangaiata mai mult, pe toate partile, si el daca este finut si te iubeste totusi avand 24ani stie sa tepenetreze ca o sati placa cu timpul de no sa te mai opresti.nu cred ca merita nici un asa numit eventual sot sati pastrezi virginitatea,.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.